• Світ, який не повинен загинути

  Світ, який не повинен загинути Світ, який не повинен загинути Світ, який не повинен загинути Світ, який не повинен загинути Світ, який не повинен загинути

  Світ, у якому ми живемо чарівний і неповторний. Ми, діти прекрасної планети Земля, прийшли на неї щоб жити, радіти, працювати, творити і ніколи не забувати про те, що кожен із нас і всі разом узяті – невід’ємна частина матінки-природи.

  Наше довкілля, рідна природа чарує нас в усі пори року. Ми, українці, маємо гордитися тим, що доля подарувала нам найкрасивіші і найбагатші землі у світі, але багатства ці не безмежні. Маємо їх дбайливо оберігати, як порядні господарі. Так роблять в усьому світі, бо проблеми екології, охорони природи нині найважливіші, адже це – наше життя, наше здоров’я, наше майбутнє.

  Подивитися небайдужими очима на стан довкілля відвідувачампарку відпочинку ім. Тараса Шевченка запропонували працівники Центральної міської бібліотеки Любов Вилегжаніна, Наталія Семененко, Маргарита Зубкова, розгорнувши тут 5-го липня книжкову виставку "Екологічні дзвони сьогодення” та провівши годину роздумів і спілкування "Екологія – турбота спільна”. Усі бажаючі знайомилися з "Червоною книгою України”, "Екологічною енциклопедією”, популярними виданнями природоохоронної тематики, публікаціями в місцевих періодичних виданнях, представлених на виставці.

  Бібліотекарі розповіли присутнім про глобальні екологічні проблеми світу, наголосивши на тому, що створене людиною техногенне середовище стало небезпечним для існування планети: парниковий ефект, зменшення озонового шару в стратосфері, кислотні дощі, проблеми чистого повітря та води, лісові пожежі… Щорічно планета втрачає десятки видів тварин і рослин, які заносяться до Червоної книги.

  Але найбільше людей хвилює екологічна ситуація в нашому рідному місті, критичний стан річки Рось, проблеми питної води – їм небайдуже, де вони живуть, чим дихають, що п’ють, де купаються. Гаряча дискусія розгорнулася навколо питання стихійних міських сміттєзвалищ, сортування побутових відходів, впорядкування вулиць та прибудинкових територій, проблеми безпритульних тварин.

  Всі одностайно погодилися з відомим висловом видатного французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері: "Встав вранці, привів себе в порядок – і відразу ж приведи в порядок свою планету”.

  Кожен із нас повинен відчути свою відповідальність за оточуюче середовище і зробити свій, хоча б один крок для покращення довкілля. Потрібна лише наша порядність та вихованість, чуйне ставлення до самих себе та до цієї прекрасної землі.

  Завершився захід яскравим флеш-мобом "Доля планети в наших руках”, в якому взяли участь учні та волонтери мовного табору, що працює у Білоцерківській гімназії №1.

   

  ЛюбовСобчук.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше