• День вишиванки в бібліотеці День вишиванки в бібліотеці День вишиванки в бібліотеці День вишиванки в бібліотеці День вишиванки в бібліотеці

  Цьогоріч 19 травня в Україні відзначають День вишиванки.

   
  Вишиванка в Україні завжди відігравала велику роль. Це наш український космос, і наш національний оберіг. Це ідентичність України.
   
  Вона ніколи не була простою одежиною. Вона була символом сім’ї, відображала культурні цінності та надбання українського народу протягом століть.
   
  Дівчата готували собі вишиванки як посаг, дарували вишиті сорочки коханому парубку. Тогочасну українську хату неможливо було представити без чарівної скрині з вишитими сорочками для господаря та господині – вишиванки були сімейним скарбом, а вміння прикрашати сорочки вишивкою – мистецтвом, що передавалося з покоління в покоління.
  Кожен птах, кожна квітка, що прикрашає вишиванку, має своє символічне значення, спрямоване на добре та щасливе життя. Важливими є також правильно підібрані кольори: червоний, зелений, чорний. Створена руками, така вишиванка всотує не тільки частинку душі того, хто її зробив, а ще є зв’язком між минулим, його традиціями і цінностями та сучасністю.
   
  Сьогодні вишиванки одягати стало модно, стильно, це прояв гордості, патріотизму та ознака  національної приналежності. До Дня вишиванки у  бібліотеці-філіалі №1 розгорнуті  виставки: "Скарби благословенного народу”, "Обереги, що не губляться в віках” та підготована експрес-інформація "Українська вишивка", завдячуючи яким читальна зала розквітла, як маків цвіт.
   
  Колектив філія №1 пишається тим, що теж має стародавні вишиванки, яким понад сто років. Це і лляні рушники, і домоткані весільні сорочки  з прядива та перкалеві хустки.
   
  Слухаючи розповідь про їх походження, діти мали змогу доторкнутися до прадавнього скарбу, що не губиться в віках.
  На вуличну промоцію "Одягнімо, друже, вишиванку!” разом з працівниками бібліотеки-філії №1 вийшли першокласники БЗШ №18 (класовод Тетяна Коляда) у вишиванках одна краща другої. Комусь їх вишивала мама, комусь бабуся чи прабабуся, а хтось просто купив, щоб одягнути не для когось, не для забаганки, а для самих себе, аби  побачили наш чарівний український цвіт.
   
  Перехожі приєднувалися до нас з радістю, щоб і собі відчути святість, заповідану предками. Тож одягаймо, друзі, вишиванки, щоб українців побачив світ!
   
   Олена Крищенко.
     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше