• Спасибі, солдате, за подвиг століть Спасибі, солдате, за подвиг століть Спасибі, солдате, за подвиг століть Спасибі, солдате, за подвиг століть

  9 травня – День Перемоги над нацизмом у Європі. Цього дня по всій Україні вкриваються весняними квітами величні пам’ятники і скромні обеліски. Це означає, що пам’ять народна жива, що подвиг загиблих – незабутній.

   
  Для шестикласників Білоцерківського колегіуму бібліотекарі філіалу №9 підготували медіа-презентацію «Спасибі, солдате, за подвиг століть». На білому полотні змінювалися кадри бойових дій, солдати йшли в атаку, стогнала земля від вибухів, а на школярів пронизливо дивилися стомлені, але мужні очі солдат-визволителів. Як добре, що все це діти бачать тільки на екрані.
   
  Бібліотекар Галина Чередник розповіла про ті трагічні події, жахи, які пережив український народ під час Другої світової війни. Велика ціна Перемоги –  мільйони загиблих та поранених. Зі сльозами на очах колегіанти слухали листа маленької дівчинки, яка писала своєму татові на фронт з Німеччини, куди її примусово вивезли на роботу. Лист закінчувався словами «Прощавай, добрий татусю, йду помирати... Твоя доня».
   
  Як вісточки з фронту, лунали пронизливі вірші та пісні про війну, які підготувала бібліотекар Світлана Могорит. Пісні піднімали солдатам бойових дух, з ними вони відпочивали, з ними – йшли на ворога.
   
  Про День пам’яті та примирення, який відзначається в Україні 8 травня, а також про символ цього дня – червоний мак, розповіла Тетяна Сулейманова. Учасники заходу дізналися, чому саме ця квітка уже багато років є символом пам’яті жертв війни в інших країнах.
   
  Після заходу шестикласники мали змогу познайомитися з книгами про війну, які були представлені на книжковій виставці «У славі й безсмерті».
   
  Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя за мирне небо, за світле майбутня, за ПЕРЕМОГУ.

  Ірина Люшинська, провідний бібліотекар філіалу №9.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше