• Сучасна молодь доводить: «Англійську мову знати корисно і престижно!»

  Сучасна молодь доводить: «Англійську мову знати корисно і престижно!» Сучасна молодь доводить: «Англійську мову знати корисно і престижно!» Сучасна молодь доводить: «Англійську мову знати корисно і престижно!» Сучасна молодь доводить: «Англійську мову знати корисно і престижно!»

  Чи потрібно сучасній людині знати англійську мову? Якщо так, то навіщо? Невже не можна побудувати успішне життя без такого знання? Цими запитаннями зустріли у стінах бібліотеки-філіалу № 10 учні 10-А класу БЗШ № 5 Тетяну Височанську та Марину Марчук – студенток IV курсу факультету лінгвістики БНАУ. Дівчата відповіли одноголосно «потрібно!». Знають вони цю просту істину з власного досвіту, адже їм випала нагода побувати у США за міжнародною програмою для студентів Work and Travel USA.

  Саме про досвід роботи у США, подорожі, специфіку менталітету американців та користь англійської мови і йшла мова. Незвичним для гостей бібліотеки стало те, що спілкування відбувалося англійською. Дещо здивовані школярі спочатку ніяковіли, але цікавість все ж таки перемогла і Таню з Мариною засипали запитаннями і проханнями прокоментувати фото з Америки. Дякуючи допомозі та підтримці вчителя англійської мови Сарнавської Альони Анатоліївни десятикласники зрозуміли з розповідей усе, а запитання ставились без помилок. Під час бесіди присутні із подивом дізнались, що український хліб смачніший, а американський взагалі не черствіє; на машину заробити можна за два тижні; за їзду у кузові машини накладається чималий штраф; у штаті Флорида страшенно жарко і вогко; робочий день може тривати 15 годин; жителі США дуже толерантні; а Чикаго набагато красивіший за Нью-Йорк.

  Невеличку дискусію викликало запитання: «Навіщо вчити англійську мову, якщо не збираєшся їхати у США чи Великобританію?». Ось тут і почали присутні пригадувати ситуації, коли їм знадобилось знання англійської. Яких тільки спогадів не було: на Одеському вокзалі допомагали іноземцю придбати квитки; у Білій Церкві показували дорогу американцю; випадково зустрілися з австралійцем і… виявили, що австралійська англійська не зовсім зрозуміла; потрібний для роботи англомовний сайт не має перекладу на українську; випадково взяли квитки на кіносеанс англійською мовою і перекладали весь фільм друзям…

  Обставини різні, а висновок один – знати англійську корисно. А які перспективи відкриваються перед молоддю, яка вільно володіє іноземними мовами можна навіть не говорити. Як говорив Йоганн Вольфганг фон Ґете «Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина».

   

  Олександра Нагорна.

   
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше