• Духовні зв’язки святинь

  Духовні зв’язки святинь

   

  У цьому році виповнюється 1000 років від першої письмової згадки про Києворуське чернецтво на Святій горі Афон. Афон та його духовна спадщина, – про які нині у нас згадується нечасто, – відігравали і відіграють важливу роль у становленні духовності і культури України.

  Про духовно-культурні зв’язки Київської Русі та Святої гори Афон говорили під час тематичної години «Монастирі України – місток між Київською Руссю та Святою горою Афон» у бібліотеці-філіалі №10.

  Києво-Печерський, Межигірський, Почаївський, Мгарський, Святогорський монастирі – про їх тісні зв’язки з Афоном дізналися наші читачі під час відеопрезентації та розповіді про них. Зацікавленість викликала історія Чорно-Вирського скита Різдва Богородиці, як одного з осередків українського козацького чернецтва.

  Фільм «Монашеская республика. Святая гора Афон. Греция» став прекрасним акордом знайомства із золотим періодом в історії Української церкви.

  Всі повинні шанувати ті безцінні святині, що єднають нас, зберігати у пам’яті традиції чернечого подвигу і повертатись до власної духовної спадщини. Без цього відродження країни неможливе.

   

  Ганна Нагорна.

     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше