• Майстер-клас з писанкарства

  Майстер-клас з писанкарства Майстер-клас з писанкарства Майстер-клас з писанкарства

  Напередодні Великодніх свят працівники бібліотеки-філіалу №6 підготували для своїх читачів справжній подарунок – вирішили навчити дітей самих писати писанки! Адже то добра традиція українців протягом віків.

  Щоб навчитися робити це як слід, запросили дати майстер-клас з писанкарства майстриню декоративно-ужиткового мистецтва, керівника зразкової студії «Азалія» Людмилу Красніцьку-Луцик. Пані Людмила багато знає про писанки, їхню історію, кольори і орнаменти, традиції розпису у різних регіонах України – безліч цікавого. І цією інформацією вона щедро ділилася з учасниками заняття. В свою чергу, бібліотекарі розповіли читачам легенди про виникнення писанкарства, символіку орнаментів та кольорів. Разом із пані Людмилою підготували для кожного учасника заходу особисте робоче місце і приладдя для розпису: писачок, набір барвників, бджолиний віск, свічку, а також готові писанки, як зразок.

  Під час проведення майстер-класу діти з легкістю поринули в глибину народних звичаїв, навчилися правильно тримати писачок та виводити узори. Основна заповідь – «Негарних писанок не буває» – підтвердилась! Учасники створили серію писанок, які є символом добра, щастя та благополуччя.

  До свята Великодня ще залишилося трохи часу, тож читачі філії можуть зробити власну писанку і подати її на виставку-конкурс писанок та поробок «Писанкове дерево розцвітай, хай приходить свято у рідний край», яка відбудеться у бібліотеці 25 квітня.

   

  Надія Гаврилова, завідуюча бібліотекою-філіалом №6.

     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше