• Поезія й життя нероздільні

  Поезія й життя нероздільні Поезія й життя нероздільні Поезія й життя нероздільні Поезія й життя нероздільні

  Прийшов я з добрим словом до людей

  І добре знав: те слово не дешеве,

  при людях видобув його з грудей

  і простягнув – приміряйте до себе!

  Я добре знав: те Слово було Бог,

  воно мені дісталося на виріст,

  воно мене палило, як любов,

  воно в мені аж рвалося у вирій»

  (В. Іванців «Сторожа»)

   

  2016 рік ювілейний для письменника, перекладача, редактора, просвітителя Володимира Опанасовича Іванціва. Член Національної спілки письменників України, «Золотого фонду Білої Церкви» все своє життя ішов до людей, щоб підтримати поетичним словом, розрадити… Йому болить понад усе доля рідної землі, доля рідної мови… Небайдужість Володимира Опанасовича вражає.

  Бібліотека-філіал №10, маючи на меті популяризацію творчості письменників-краян, спільно з міським осередком ГО «Молода Просвіта» започаткувала конкурс читців-декламаторів творів Володимира Іванціва. 13 квітня відбувся перший конкурс за підтримки депутатів Київської обласної ради від ВО «Свобода» В’ячеслава Хмельницького, Максима Запаскіна, Сергія Яременка, депутата міської ради від ВО «Свобода» Вадима Кошеля та членів Білоцерківської міської організації ВО «Свобода» Володимира Проценка та Олега Кошеля. З привітальним словом до присутніх звернулися директор міської бібліотечної системи Раїса Григоренко та депутати Максим Запаскін і Вадим Кошель.

  І зазвучала поезія… Гості  насолоджувалися талановитим виконанням віршів з поетичних збірок «Ївангеліє від Іванціва», «Автограф кохання», «Вернутися дощем», «Трички-брички»…

  Членам журі, до складу якого входили Климчук Костянтин – голова міського осередку ГО «Молода Просвіта», журналіст, літератор, волонтер (голова журі); Виговська Тетяна – журналіст, координатор волонтерської групи «Час змін», лауреат міської молодіжної літературно-мистецької премії ім. М.Вінграновського; Постоєва Марія – поетеса, помічник депутата Верховної Ради Олександра Марченка; Шпак Тамара – провідний методист по роботі з дітьми міської ЦБС нелегко було визначитися з переможцями, настільки задушевно звучали «натхненні витвори серця і таланту» (А.Гудима). Можливо їм додалося наснаги від привітального теплого звернення ювіляра, яке прозвучало, на жаль, у запису перед початком конкурсу?

  Які ж відкриті, гарні та талановиті у нас діти!

  У молодшій віковій категорії призерами стали: 3 місце – Кшевінська Катерина (гімназія №1), Михайленко Олександра (БЗШ №17, бібліотека-філіал №4), Влад Суконник та Вікторія Лєус (БЗШ №11, ЦДБ). На другу сходинку п’єдесталу піднялися Олександра Бутько (гімназія №1) та Маргарита Пістоляк (с. Шкарівка).

  Заслужена перемога серед молодших конкурсантів дісталася Аліні Королевич (гімназія №1).

  Тріумф перемоги серед конкурсантів старшої вікової категорії святкували: Катерина Селіванова (гімназія №1) – 3 місце; Катерина Ромащенко (БСШ №9, бібліотека-філіал №10) та Валерія Мішустіна (с. Шкарівка) – 2 місце. Переможцем у віковій категорії стала Анастасія Лавровська (гімназія №1).

  Гран-прі журі одностайно віддали неперевершеній, щирій Анастасії Василюк (гімназія №1).

  Всі учасники отримали у подарунок книги Володимира Іванціва. Наші гості-меценати підготували для конкурсантів заохочувальні подарунки, а для призерів – цінні призи. Сподобалася учасникам і книга Костянтина Климчука «Казка про козака Степана, його пригоди і кохання», яку вони отримали особисто від автора.

  Щасливі, з дипломами та подарунками розходились конкурсанти, мріючи про наступну зустріч з поезією неспокійного душею Володимира Іванціва (конкурс буде щорічним), з вірою в найкраще майбутнє, адже нас єднає одна земля, єднає високе слово Поезії…

                                     Ще буде попит на високий стиль,

                                     Висока мода на високе слово.

                                     Ще світ попроситься його простить

                                     За все, що мав лукавого і злого».

   

  Ганна Нагорна, зав. філіалом №10.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше