• Творчий портрет Алли Дудки

  Творчий портрет Алли Дудки

  3 березня у виставковій залі бібліотеки-філії №5 відкрилася виставка «Ми всі брати одне одному під квітучими вишнями», яка презентує роботи вчителя образотворчого мистецтва та трудового навчання БСПМШ № 16 Алли Миколаївни Дудки та її вихованців: Марії Лановської (4-А), Богдана Ободзинського (5-Б), Софії Кравченко (5-Б), Аліни Ляшенко (5-Г), Анжеліки Цимбаліст (5-Г), Анни Журавльової (6-В), Анастасії Балабан (6-В), Софії Чечіль (7-В), Поліни Даненко (7-В), Наталії Лановської (7-В), Шевчук Анни (7-Г), Ольги Миколайчук (7-Д), Владислави Кладової (7-Б), Дарини Середи (8-Г), Олександри Матусевич (8-Г).

  У заході взяли участь постійні читачі бібліотеки, небайдужі до мистецтва люди. Молоду художницю представила завідувачка бібліотеки-філії №5 Мирослава Пациаді.

  Алла Миколаївна розповіла про те, що малювати почала рано, ще у віці трьох років, «але не на шпалерах, як усі діти, а в блокнотах та зошитах». У шкільні роки не відвідувала гуртків чи школу мистецтв, малювала вдома та під час уроків. Після 9-го класу вступила до Білоцерківського педагогічного училища на відділення образотворчого мистецтва, де навчалася у відомих художників Київщини Івана Лагіди та Олега Безвербного. Закінчила педагогічно-індустріальний факультет Національного педагогічного університету ім. М.Драгоманова, а згодом Київський інститут декоративно-прикладного мистецтва й дизайну ім. М.Бойчука за спеціальністю «Дизайн середовища».

  Алла Дудка почала писати картини після училища. Першу роботу назвала символічно «Світанок» («Відродження»). На сьогоднішній день до десяти її полотен знаходяться на території західної та східної України. Крім того, деякі картини подаровані друзям з Португалії, Німеччини, Польщі, Ізраїля.

  Особливість творчої манери художниці у кольорах: вона вважає, що саме насиченість і яскравість картин «позитивно впливає на психологічний стан людини, піднімає настрій, додає оптимізму, бажання жити й творити».

  Алла Миколаївна брала участь у багатьох обласних і міських мистецьких заходах.

  Гості бібліотеки мали можливість побачити три роботи з попередньої персональної виставки художниці «Квіти моєї землі»: «Весільна квітка», «Квіти дитинства», «Чарівна квітка кохання».

  Натхнення мисткиня черпає з усього, що її оточує: природа, побут, люди... Інколи сюжети полотен з’являються уві сні, досить часто ідеї навіваються поетичними рядками. Пише картини Алла олійними та акриловими фарбами, причому працює швидко (одна із представлених на виставці картин написана за 20 хвилин!)

  Художниця постійно займається самоосвітою, вивчає нові напрямки, техніки, види мистецтва, зокрема виготовляє ляльки, біжутерію, композиції в техніці квілінгу та декупажу.

  Найціннішим у житті Алла Миколаївна вважає можливість передавати вміння своїм вихованцям, які намагаються не відставати від наставниці. Діти також взяли участь у святі й презентували власні малюнки.

  Долучаймося до прекрасного! Усіх бажаючих переглянути виставку «Ми всі брати одне одному під квітучими вишнями» чекають у бібліотеці-філії № 5 щодня, крім суботи, до кінця квітня за адресою: вул. Клінічна, 4/2 (за готелем «Рось»).

   

  Людмила Єсюк, вчитель української мови та літератури СПМШ №16.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше