• Круглий стіл «Леся Українка про Крим»

  Круглий стіл «Леся Українка про Крим»


   

  Південний краю! як тепер далеко

  Лежиш від мене ти!...

   

  Ці слова видатної української поетеси Лесі Українки з її вірша «Заспів» можна поставити епіграфом до всього життєвого і творчого періоду, пов’язаного з Кримом.

  Круглий стіл «Леся Українка про Крим» відбувся у Київському обласному комунальному позашкільному навчальному закладі «Мала академія наук учнівської молоді».

  Євпаторія, Бахчисарай, Севастополь, Ялта... Неповторні враження від побаченого в цих містах знайшли відгук у віршах циклу «Кримські спогади». Про перебування Лесі Українки на лікуванні в Криму розповіла член Національної спілки письменників України поетеса Галина Гай, запропонувавши слухачам і власні вірші-присвяти.

  Директор закладу Тетяна Петровська поділилася здобутками співпраці з музеєм Лесі Українки у Києві, а також враженнями від віршів поетеси.

  Крим відіграв у житті Лесі Українки магічну роль, подарувавши надію на зцілення і палке кохання. Влітку 1897 року Лариса Петрівна Косач познайомилася з відомим на той час громадським діячем, перекладачем Сергієм Мержинським. Між ними зав’язалася щира і близька дружба, яка переросла у кохання. Про це дивовижне почуття двох талановитих людей розповіла завідуюча бібліотекою-філіалом №9 Катерина Волинець. На захід були запрошені переможці загальноміського конкурсу читців-декламаторів творів Лесі Українки, серед яких читачка бібліотеки-філіалу №9 Анастасія Гальченко.

  Методист Малої академії наук, Любов Черевата, підвівши підсумки круглого столу, запропонувала учнівській молоді послухати власні вірші, написані під впливом поезії геніальної Лесі Українки.

   

  Світлана Могорит, зав. сектором філіалу №9.

     Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше