• Їм у віках судилося безсмертя Їм у віках судилося безсмертя Їм у віках судилося безсмертя Їм у віках судилося безсмертя Їм у віках судилося безсмертя

  Небесній Сотні

  Шана й молитви…

  Події, що сталися в Україні протягом грудня-лютого 2014 року, вразили українців, які жили в мирі на власній землі.

  Майдан сколихнув світ, показав, якою сильною нацією ми є, став особистим барометром кожного українця, навчив вірити, сподіватися, співчувати, любити по-справжньому, а головне – ЖИТИ СЕРЦЕМ!

  Він змінив усіх, став ще однією Хресною дорогою, яку пройшла Україна, щоб відродитися ціною життя своїх дітей, героїв, які своїм подвигом показали силу та незламність українського духу. Героям – слава! Слава! Слава!

  18 лютого працівники бібліотеки-філіалу №3 підготували та провели годину пам’яті «Небесна Сотня: герої, які змінили хід історії» для юнацтва БВЗШ №1 та БЗШ №15.

  З нагоди цієї пам’ятної дати у читальній залі книгозбірні була представлена виставка-інсталяція «Їм у віках судилося безсмертя». Бібліотекарі читали вірші Петра Остап’юка «Круки над Майданом», Володимира Вакулюка «Небесній Сотні», Ольги Сливки «Небесній Сотні – присвячується», прозвучали музичні композиції «Небесну Сотню, Господи, прийми», «Балада про мальви», «Мамина молитва», «Мамо, не плач».

  Під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача», присутні передали по колу запалену свічку пам’яті. Невинно убієнних героїв Майдану вшанували хвилиною мовчання:

  «Як крила ангела, злітаючи назад,

  Небесна Сотня в вирій полетіла…»

  Минуло два роки від трагічних подій на Майдані, але, на превеликий жаль, не закінчився біль і страждання України. Бойові дії в зоні АТО не припиняються й сьогодні.

  Для участі у годині пам’яті був запрошений наш земляк, майданівець, афганець, учасник АТО, захисник Донецького аеропорту, «кіборг» із позивним «Душман», командир 90-го аеромобільного десантного батальйону – Сергій Валерійович Кузьмін. Воїн приніс з собою унікальні відеозаписи і фотографії, які були відзняті ним особисто на місці реальних бойових дій.

  Учні, з неприхованим хвилюванням, затамувавши подих, слухали героя, задавали безліч питань про страшну хроніку подій захисту Донецького аеропорту. Тепер вони знають гімн «кіборгів», довідалися про ціну ковтка води, якої так не вистачало воїнам, про страшні ночі і бажання зустріти ранок.

  Молоді люди усвідомили, що цінність життя вимірюються не супермодними гаджетами та брендовим одягом.

  Жоден з присутніх не міг втримати сліз, юнаки та юнки говорили слова вдячності солдатам, які оберігають мир і спокій, і ніколи не дозволять здійснитися планам агресора. Бо в їхніх серцях горить любов до рідної землі і велика віра в перемогу.

  Ксенія Гнуда, завідуюча філією.

     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше