• Мово моя материнська, квітни в душі й на устах Мово моя материнська, квітни в душі й на устах

  Одним із найбільших скарбів, які успадковує народ від своїх предків є його рідна мова – його багата скарбниця, в яку народ складає своє давнє життя, свої сподівання, розум, досвід, почуття. Мова – це стежина, яка поєднує минуле із сучасним, відкриває шлях у майбутнє. Людина, яка досконало володіє рідною мовою, впевнена в собі та має надійне майбутнє.

  Напередодні Міжнародного Дня рідної мови для третьокласників БЗШ №11(класовод Соляр Н.В.) бібліотекарі-філії №2, з метою вшанування рідної мови, слова та книги провели годину рідної мови «Мово моя материнська, квітни в душі й на устах». Дрес-кодом заходу була вишиванка. І замайорів клас різнобарвними візерунками української вишивки.

  Разом із бібліотекарем діти подорожували історичними стежками, дізнаючись, як зароджувалася та формувалася рідна мова. Поетичний настрій створювався віршами українських поетів, які читали діти. Поезія, що лунала під час заходу, закликала берегти рідну мову та нашу неньку-Україну. Зарядитись гарним настроєм, проявити кмітливість, логіку допомагали різноманітні конкурси: «Мовна розминка»; ланцюжок приказок та прислів’їв «Народ скаже, як зав’яже»; «Загадковий трамвайчик»; «Віночок ввічливих слів».

  Доторкнутися до мелодійності та краси рідної мови допомогла дітям книжкова виставка «Барвінкове розмаїття – мови рідної суцвіття», на якій були представлені твори українських дитячих авторів.

  В кінці заходу присутні зі щирими словами звернулися до Господа, щоб він оберігав рідну мову, Україну, народ.


   

  Рідна наша мово! Як без тебе жити?

  Ти така чудова, сонцем перелита!

  Колоситься в полі золотаве жито.

  Рідна наша мово, будеш вічно жити !!!

  Наталія Янківська, бібліотекар філії №2.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше