• Хліб − всьому голова Хліб − всьому голова Хліб − всьому голова Хліб − всьому голова

  Найперше, з чим ми зустрічаємось на нашому столі, − це хліб. Він буває різним: житнім і пшеничним, м’яким або трішки черствим, має різні смаки і назви, але найголовнішим є те, що саме хліб − запорука добробуту родини і країни.

  Темі хліба було присвячене засідання клубу "Водограй” Центральної бібліотеки.

  "Водограєвці” на цей раз перевершили самі себе. Майже кожен приніс власноруч спечені пиріжки, рогалі, хліб, коровай, коржики.

  Столи у літературній вітальні ломилися від хліба і здоби, а духмяний запах свіжої випічки рознісся по всій бібліотеці.

  Лариса Ястребова, ведуча заходу, розповіла про традиції випікання хлібу в Україні, про те, як його потрібно споживати і берегти.

  Десятикласниця гімназії №2 Настя Шляхтун виразно прочитала вірш "Думи про хліб”, написаний членкинею клубу Тетяною Троцькою. Прислів’я про важливість хліба в житті людини підготували Лідія Савченко та Світлана Шутенко. Валентина Майборода, Лідія Кочупалова, Іван Кириченко, Валентина Котенко, Людмила Свіщова, Олена Синельникова прочитали вірші та вислови про хліб українських письменників.

  Тамара Баталова розповіла про голодне воєнне дитинство, про те, як повернувшись з мамою із евакуації, вперше досхочу наїлася хліба, як потайки ховала маленькі шматочки за піччю і раділа тому, що в неї є хліб. Ці дитячі спогади до сліз розчулили присутніх.

  Майстер-клас по випіканню хліба і здоби провели дали Тетяна Шухт і Олена Синельнікова.

  Захопило в полон слухачів триголосся пісні "Зелене жито” у виконанні читачок − учениць гімназії №2 Насті Баранюк, Влади Небензі та Насті Шляхтун.

  Справжньою окрасою й родзинкою заходу стали відеоролики на українські пісні "Хліб − всьому голова”, "Хліб та сіль”, "Паляничка”, фотографії різних видів випічки, які підготувала та продемонструвала провідний бібліограф Тетяна Качанова.

  На закінчення свята всі присутні смакували запашною випічкою та великим святковим короваєм.

   

  Лариса Ястребова, член клубу "Водограй”

   

     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше