• Навчання бібліотекарів області

  НОВИНИ НАШОГО ГОРОДКА

  У ці червневі дні відбувся дводенний обласний семінар за участю директорів та завідуючих відділами методично-бібліографічної роботи централізованих бібліотечних систем Київської області на тему: „Шляхи підвищення іміджу публічної бібліотеки в сучасних умовах" на базі Білоцерківської міської та Білоцерківської районної ЦБС.


  У центральній міській бібліотеці перед присутніми виступив начальник управління культури і туризму облдержадміністрації В. Романчишин, який ознайомив з роботою закладів культури області та висвітлив ті проблеми, які стоять перед їх працівниками. І. Михальченко, начальник міського відділу культури, розповів про культурний розвиток Білої Церкви, а директор ЦБС П.Красножон дав характеристику бібліотечній справі міста.

  У цей день гості відвідали ЦБ, ЦДБ, виставкову залу, бібліотеки-філії №8, 9, 5, зустрілися з письменником А. Гудимою, ознайомилися з видавничою діяльністю міської ЦБС та творчим доробком краєзнавця Євгена Чернецького на книжкових виставках, прослухали концерт народного вокального ансамблю „Калина".

  „Історичне краєзнавство — важлива складова бібліотечної роботи" -тема виступу завідувача відділу інформаційно-краєзнавчої роботи ЦБС, автора понад 500 публікацій, Є. Чернецького. Вивчаючи історію Київщини, пізнаємо себе — такий лейтмотив виступу Євгена Анатолійовича.

  Бібліотечні працівники ознайомилися з досвідом роботи зарубіжних країн у цій галузі з виступу І. Цуріної, завідувачки відділу наукового аналізу і розвитку бібліотечної справи Національної Парламентської бібліотеки України та О.Лахно, головного бібліотекаря цього ж відділу.

  У перший та другий дні навчання проведені майстер-класи „Вплив діяльності відділу методичної та бібліографічної роботи Білоцерківської міської ЦБС" Т. Білої, зав. методвідділу міської ЦБС та „Бібліографічна робота — важлива складова успішної діяльності публічної бібліотеки" О. Борза, провідного бібліографа районної ЦБС. Після ознайомлення з бібліотечною Біло-церківщиною (відвідування бібліотек-клубів сіл Глибічка та Городище, бібліотеки та музею К. Паустовського в с. Пилипча, бібліотек сіл Яблунівка та Шкарівка) семінар продовжився у Шкарівському будинку культури.

  Про діяльність бібліотек району в контексті Програми розвитку бібліотечної галузі району на 2006-2010 роки дізналися з вуст Л. Зінченко, директора районної ЦБС, мультимедійної презентації „Публічні бібліотеки Білоцерківщини на шляху змін: методичне забезпечення процесу", яку провела Л. Савич, зав. методвідділу районної ЦБС. Тут же відбулася презентація бібліотечної програми „Дитинство з бібліотекою" провідного методиста Ю.Харченко. Досвідом своєї роботи поділилася зав. бібліотекою с. Потіївка С. Соколенко. Заступник голови міської письменницької організації В. Дідківський розповів про роботу з творчо обдарованими юними читачами району, які займаються у літературній студії під його керівництвом, і як досягнення — випуск збірочки дитячих творів. А. Кульчицький поділився спогадами про перебування М. Вінграновського на Білоцерківщині. Фольклорний ансамбль с. Шкарівка подарував учасникам семінару радісні хвилини зустрічі з піснею.

  Директор обласної бібліотеки М.Зніщенко та його заступник В. Сітько зробили аналіз та підсумок роботи семінару і висловили побажання впроваджувати в практику роботи бібліотек області все побачене і почуте на семінарі, а господарям подякував за гостинність, доброзичливість і гарну роботу.

  Весь час нашого перебування у закладах культури району нас гостинно зустрічала і супроводжувала начальник відділу культури і туризму Білоцерківської РДА Л. Поліщук. Хочемо подякувати Шкарівському сільському голові А. Бондарю за підтримку бібліотеки на селі та сприяння у проведенні семінару.

  Тетяна Біла, завідувач відділу методичної та бібліографічної роботи міської ЦБС

  Наш городок .- 2008 .- №27 (267) .- 3 липня .- С.16.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше