• Трагічний, величний і вічний Василь Стус

  Одним із основних напрямків роботи Центральної міської бібліотеки є патріотичне виховання юнацтва та молоді.

  Тому, попри грип і карантин, 11 лютого у книгозбірні відбувся щорічний міський конкурс на краще виконання творів Василя Стуса, письменника, правозахисника, борця, громадського діяча, що став символом української державності. За коротке, але таке яскраве і героїчне життя, поет залишив шість томів полум’яних творів − "образків доби”, більшість з яких перекладено іноземними мовами та надруковано на Заході. Навіть у найтяжчі хвилини життя Стус твердо вірив, що вернеться до народу своїм словом.
  Його "бунтівна" поезія щороку звучить на міському конкурсі читців-декламаторів "Незламний лицар правди і свободи”, який ось уже десятий рік проводить Центральна бібліотека Білоцерківської міської ЦБС разом з міським осередком ВМГО "Молода просвіта”.
  Цьогоріч у конкурсі взяли участь 26 школярів та студентів. Їхні виступи оцінювало компетентне журі на чолі з Костянтином Климчуком, волонтером, громадським діячем, головою міського осередку ВМГО "Молода просвіта”.
  Володарем Гран-прі став учень економіко-правового ліцею Дмитро Гирявець, який прочитанням поезії "Дозволь мені сьогодні близько шостої…” проникливо і трепетно відтворив психологічний стан поета у сталінських таборах, його тугу за дружиною і сином.
  Серед учнів 5 −8 класів перше місце виборола учениця СПМШ №16 Анна Агалієва, друге − Михайло Міняйло із БЗШ №18, третє − Святослав Петришин, гімназія №2.
  У номінації "Учні 9-11 класів” перше місце посіли Анастасія Василюк (гімназія №1) Світлана Голоско (гімназія №2). Друге розділили Олександра Барсток (БЗШ №18) і Олена Олійник (колегіум). Надія Дума (гімназія №2), Анастасія Петровська (БЗШ №5), Юлія Яценко та Наталія Зайцева (БЗШ №11) завоювали третє місце.
  Серед студентів перше місце здобув Владислав Світайло, випускник гімназії №2, постійний учасник поетичних конкурсів, нині другокурсник КПІ.
  Всі переможці отримали дипломи та подарунки від благодійного фонду "Час змін”, міського осередку ВМГО "Молода просвіта”, міської ЦБС, члена журі − депутата міської ради Олени Шевченко. Володар гран-прі нагороджений особливим призом − сертифікатом на захоплюючу подорож Закарпаттям від туристичної агенції "Сто доріг”.
  До конкурсу працівниками Центральної бібліотеки оформили ілюстровану книжкову виставку "Оголений нерв епохи”, на фоні якої залюбки фотографувалися конкурсанти.

  Людмила Чупак, завідуюча ЦБ.

  Трагічний, величний і вічний Василь Стус


  Трагічний, величний і вічний Василь Стус

   

   
  Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше