• Новорічно-різдвяне розмаїття Новорічно-різдвяне розмаїття

       В Україні споконвіку існують численні традиції відзначення зимових свят. До кожного свята готувалися по-особливому. Дванадцять днів, від Різдва до Водохреща, продовжуються святки – зимові святі дні, протягом яких колядують, щедрують та засівають. Напередодні Різдва Христового працівники бібліотеки-філії №6 разом із читачами-дітьми здійснили заочну подорож до святих місць, пригадуючи, що відбувалося тієї неповторної ночі у Віфлеємі. Під час різдвяних розваг «Із-за гори, із долини колядники ідуть на Україну» маленькі читачі гарно колядували за що були щедро обдаровані  солодощами.
        Кульмінацією Різдвяних свят є свято Старого Нового року, яке славиться тим, що з вечора, 13 січня, за народним звичаєм по всій Україні звучать щедрівки. Різдвяні посиденьки «Приходьте до нас щедрувати, з Новим роком та Василем вітати» зібрали у книгозбірні членів клубу «Фітовітальня».
        У заході  взяли участь співаки хору «Берегиня»: Анастасія Шевченко, Людмила Атаманенко, Борис Вітенко. Завідуюча бібліотекою Надія Гаврилова ознайомила   присутніх зі звичаями та традиціями святкування Старого Нового року в різних регіонах України, розповіла легенди про Маланку, а також презентувала книгу Олекси Воропая «Звичаї нашого народу». Учасники заходу розповіли як святкують у їхніх родинах, співали улюблені щедрівки, які пронесли  через роки, передаючи своїм дітям.  Протягом заходу лунали щедрівки: «Ой чиє, чи нема, пан господар дома», «Щедрі побажання», «Свята ніч», «Старий рік минає».  Гостей частували українськими стравами.
        А ранком, 14 січня, з гордістю за свій рід, вдягнуті у шаровари та сорочки вишиванки, група хлопчиків ДНЗ №8 «Золотий півник» переступили поріг бібліотеки, діставши мішечки з пшеницею та стали засівати. Вони сіяли зерном, промовляючи: «Сіємо, віємо, посіваємо, з Новим роком Вас вітаємо». Разом зі щирими вітаннями з вуст малечі лунали побажання щастя, миру, злагоди та спокою. Як годиться, господарі – бібліотекарі, подякували  засівальникам і вручили їм солодкі подарунки. Новорічно-Різдвяні заходи у книгозбірні проходили радісно та весело: з цікавими розвагами,  піснями та театральними дійствами.

  Світлана Шута, провідний бібліотекар філії №6  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше