• Жар-птицю відпусти на волю

        Це вже не відкриття, а переконлива практика: наші здібності й таланти, якими ми обдаровані, часто розкриваються в середньому віці – коли вивільнившись від суєти, знаходимо час для творчої уяви, фантазії. Так сталося і з Наталією Мироновою.
        5 січня в читальній залі нашої бібліотеки представлений витинанковий вернісаж майстрині «Жар-птицю відпустіть на волю».
        Українські витинанки… Ви ж так само, напевно, пригадуєте їх. Адже вирізали в дитинстві паперові сніжинки до Нового року. Щоправда, впізнати в роботах Наталії «родичів» тих давніх дитячих сніжинок просто неможливо. Хоча техніка – та сама. Тільки виконавський рівень інший. Тож спішу розпитати мисткиню про її паперові дива: де навчилася їх робити і чи складно це? Й зовсім несподівано довідуюся, що вона не професійний художник, а вихователь ДНЗ №22 «Ластівка». Сама гадки не мала, що знайде себе в такому виді творчості. Нинішні здобутки оцінює скромно.
        Витинанками почала займатися рік назад, а передувало цьому захоплення квілінгом. Фантазія пані Наталії сягає дуже далеко! А вибір сюжетів – безмежний. Для себе майстриня обрала етнічну тематику, тож на її витинанках рясніє народний символ родинного добробуту – птахи, що сидять на квітучих рослинах.
        Учить Наталія Юріївна і своїх вихованців. Правду кажучи, й не тільки малечу. На заняттях разом із дітьми до неї радо приходять і їхні мами. Її майстер-класи відвідують і колеги. А чом би й ні? Що для цього знадобиться? Папір, олівець, гострі ножиці. Склав аркуш, намалював візерунок, акуратно вирізав, розкрив – і ах! От і всі таємниці. А тим часом який це милий подарунок чи вітальна листівка ручної роботи.
        З цією гарною витонченою жінкою нас, бібліотекарів, познайомила наша читачка, яка випадково в дитячому садочку «Ластівка» побачила витинанки Наталії. Дивлячись на них, так хочеться й собі взяти до рук ножиці і відпустити на волю із «золотої клітки» свою жар-птицю, яка не буде схожою на жодну райську пташку у світі.

  Ксенія Гнуда, зав. бібліотекою №3.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше