• “Негаснучі свічі” вічної пам`яті

         23 грудня в читальній залі центральної бібліотеки відбулася презентація книги заслуженого  працівника культури України Анатолія Кульчицького “Негаснучі свічі”, матеріали якої були опубліковані в газеті “Юр`ївська земля” у 2014-2015 роках.
        “Сучасною історією нашого міста”, – назвав книгу  у своїй передмові кандидат історичних наук Борис Кашкін. “Ви віднайдете тут нариси про широко відомих людей – партійних й господарських керівників, про діячів культурної сфери – художників, поетів, музикантів, акторів театру, працівників освіти, охорони здоров`я тощо”, – зазначив Борис Йосипович.
        Редактор газети “Юр`ївська земля” Олена Казаковцева назвала видання своєрідним “ЖЗЛ” для білоцерківців.                       
        Ведуча заходу директор міської ЦБС Раїса Григоренко познайомила присутніх з творчим доробком Анатолія Івановича, зазначивши, що 40 нарисів нової книги, 40 щемних спогадів про найкращих представників інтелігенції Білої Церкви є тим безцінним вкладом не лише в історію міста, а й в історію кожної родини, організації, установи,  де жили і працювали герої книги.
        Раїса Павлівна розповіла про двох керівників міської ЦБС Володимира Карпенка та Петра Красножона. Володимир Тимофійович, який очолював міський відділ культури, а пізніше і бібліотечну систему з 1975 по 1985 роки, багато зробив для культурного розвитку міста, відкривши в свій час філіали №8, 9, 10, 11, збудувавши приміщення філій №3 та №6. Чимало добрих справ здійснив Петро Красножон. Розпочавши свою трудову діяльність бібліотекарем філіалу №8, він у 1985 році очолив міську ЦБС, а в 2011 –  міський відділ культури і туризму. Петро Іванович був для кожного бібліотекаря не лише талановитим керівником, а й мудрим порадником. Його батьківської доброти, щирості так не вистачає  усім, хто працював поруч з ним.                                        

        Письменницька родина Анатолія  і Галини Гай подякувала автору за увіковічення в книзі одинадцяти поетів і прозаїків Білої Церкви, серед яких Олег Орач, Галина Калюжна, Павло Ральченко. Про творчі зустрічі з цими літераторами, дружні людські стосунки розповіла завідуюча бібліотекою-філіалом №10 Ганна Нагорна. Звучав на зустрічі й незабутній голос Ніни Опанасенко, із побажаннями цінувати рідну мову, любити поетів і поезію, бо вона “Тепло, Господь із нами”.                                   
        Зі сльозами на очах розповідала про свою колегу Людмилу Кашкіну викладач історії гімназії №2 Світлана Занько, Леонід Шуліпа теплими словами згадав свого брата Геннадія Шуліпу, який у свій час обіймав посаду мера нашого міста, а В`ячеслав Семилітко, доцент БНАУ, подякував автору за щирі розповіді про славних представників відомого вишу.          
        Своїми спогадами про незабутні зустрічі з Миколою Вінграновським, Павлом Поповичем, Григорієм Ковбасюком, Олексієм Кононським та іншими друзями поділився Анатолій Кульчицький, зазначивши, що до книги увійшли нариси тільки про тих людей, із якими автор спілкувався особисто.    А  потім зазвучала її величність Пісня – “Вишенька”, “Свіча любові і добра”, “Дамський вальс”, “Оселя отча”, нагадавши присутнім, що всі ми родом з прекрасної країни дитинства, в якій назавжди залишилися старенькі батько і мати, друзі, знайомі, які інколи приходять до нас у сни, наповнюючи душу щемними  мріями-спогадами, бажанням жити і працювати. Як справжні народні замовляння прозвучали на закінчення зустрічі побажання Анатолія Кульчицького:
                                   Щоб дощ ішов,
                                   І хліб родив.
                                   А кожен з нас
                                   Достойно жив.

  Катерина Волинець, завідуюча бібліотекою-філіалом №9.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше