• Рукомесло із плетення дідуха

        Дідух, дідо, дідочок, сніп-рай, коляда, колідник – давній оберіг українців, свідчення великої шани й поваги до пращурів. Згідно із традиціями, дідух – це останній обжинковий сніп з вівса, жита, пшениці, льону. Солом`яний оберіг – це дух предків, символ доброго врожаю, миру й злагоди в родині, достатку в домі, відлякування злих і нечистих сил.
        Виготовлення дідуха – справжнє прадавнє мистецтво. Щорічно в грудні ми з нетерпінням чекаємо народних свят, від яких віє таємничістю і величністю.
        Ось і сьогодні долучилися до атмосфери творчості шестикласники БСШ №1 разом із класним керівником Ларисою Василівною Мусійченко, взявши участь у рукомеслі, яке підготували та провели працівники бібліотеки-філіалу №1  для дітей.
        Бібліотекар Майя Владиславівна Тарасенко детально зупинилася на підготовці стебел пшениці, вівса і жита , призначених для плетення дідуха, на символах кожного рядка колосків, з яких сплітається різдвяне диво-оберіг.
    Діти з гарним настроєм взялися до роботи: зв`язували колоски  та формували яруси, які символізують пори року.
        Усі присутні стали очевидцями народження різдвяного дідуха, який буде окрасою інтер`єру класної кімнати та бібліотеки під час новорічно-різдвяних свят.

                  Майя Тарасенко, зав. сектором бібліотеки № 1.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше