• День іменника в бібліотеці

        День народження – свято яке із нетерпінням чекають усі: і дорослі, і малі. Адже цього дня іменинники отримують найбільше уваги  від своїх близьких, рідних, знайомих та друзів. А ще в цей день кожен сподівається отримати у подарунок те, про що мріяв цілий рік. Зазвичай день народження святкують вдома чи в кафе. Працівники бібліотеки-філіалу №6 вирішили зробити сюрприз гуртківцям «Чарівного пензлика» і довести, що у книгозбірні  можна не тільки читати чудові книжки, журнали, малювати та робити поробки, а ще й  святкувати ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ!
        Із розповіді завідуючої бібліотекою Надії Гаврилової, присутні  мали змогу дізнатися про традиції святкування дня народження в різних країнах.
        До ХХ століття дні народження в Україні практично не відзначалися. Замість них святкували іменини. Сьогодні в нашій країні День народження – свято, із подарунками та сюрпризами. А ось в Японії День народження взагалі не прийнято відзначати, вітають тільки батьків за те, що вони народили дитину. Обдаровувати прийнято лише тих, кому виповнюється 60, 70, 79, 88, 99 років.
        У В`єтнамі День народження відмічають усі в один день – в день нового року. В Англії іменинників підкидають і кидають на підлогу. В Іспанії – дають щигля, Італії – «натягують» вуха, а бразильці відтягують іменинникові мочку вуха.
        Досить оригінальні канадці – вони змащують малюкам-іменинникам кінчик  носа маргарином або маслом, для того, щоб невдачі зісковзували з його  носа, а після цього легенько вдаряють його  в груди на один раз більше, ніж йому виповнилося років.
        Ось такий він, день народження – Свято Дитинства! Звичайно, це далеко не всі традиції. У кожній країні є свої цікаві, унікальні  звичаї, але всі вони зводяться до одного – зробити свято веселим і незабутнім!
        Саме таке веселе і незабутнє свято намагалися влаштувати працівники бібліотеки своїм користувачам: прикрасили читальну залу, підготували низку веселих і цікавих ігор.  Діти активно брали участь у конкурсах: «Чи знаєте ви свята», «Пам`ять», «Наші імена в літературних творах», «Оригінальний оркестр», При допомозі підручних матеріалів  і відтворення звуків, виконали мелодію відомої дитячої пісні «Про крокодила Гену», продемонстрували свою майстерність у вирішенні нестандартних ситуацій. Іменинники читали вірші, в яких є їхні імена, та співали улюблені пісні.
        До цього дня бібліотекарі оформили книжкову виставку «Книги – ювіляри року», на якій представили книги-іменинниці. Кожен учасник заходу отримав іменну листівку та солодощі. Сподіваємося захід «Іменини в бібліотеці” стане традиційним у філії №6.

  Надія Гаврилова, завідуюча філіалу №6.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше