• Презентовано нову книгу Олександра Виговського

        Рівно рік тому Олександр Виговський на презентації  книги “Душа під №“Дубль-А-1П” поділився своїми творчими планами, серед яких був проект – книга “Воїни світла, воїни бобра”, що став результатом його поїздки в зону воєнних дій на Донбасі. І ось, урешті-решт, восьма книга автора побачила світ. Її презентація відбулася 10 грудня в Центральній бібліотеці і була приурочена Дню народження газети “Копейка”.
        На заході були присутні читачі, поціновувачі творчості літератора, журналісти газети, найближчі друзі автора, бібліотекарі …
  Ведуча презентації Тетяна Біла відзначила, що такі книги, як “Воїни світла …”, потрібні читачеві, адже важливо залишити не лише інформацію в підручниках, а й літературну пам`ятку про події, що відбуваються сьогодні в Україні. В цій книзі автор постає майстром психологічного портрету, помітний перегук із творчістю Андрія Головка.
        Серед друзів Олександра Виговського, на яких імениннику пощастило в житті, є Анатолій Скепко. Він презентував буктрейлер до книги “Воїни світла, воїни бобра”. До речі, це його друга робота у співавторстві з літератором. Пан Анатолій поділився думками щодо книги, розповів, що прочитав роман на одному диханні, твір спонукав до спогадів і, на його думку, буде сприйнятий читачами неоднозначно. Але книга відбулася, і що важливо – вона викликає емоції, не лишаючи нікого байдужим.
        Автора літературної новинки привітали редактор газети “Копейка” Антоніна Нікіфоренко, колега по перу Олена Мартузаєва. А громадський діяч Сергій Істомін, за сприяння якого вже друга книга Олександра Виговського побачила світ, відзначив  важливість тематики роману та  побажав більше світла в творчості пана Олександра.
        Ольга Данельська, коректор вже другої книги Олександра Виговського, зазначила, що твір філософський і попри присутність у книзі великої кількості крові, хапає за душу і дає зрозуміти, що війна – не іграшка. Молоді потрібно читати такі книги – вона розбереться, їй треба вірити. Автор змушує замислитися, розібратися в собі: яке моє ставлення до сьогоднішніх подій – чи я байдужий до всього, чи все-таки переймаюся долею країни.
        Своїми враженнями від книги поділилися працівники бібліотек міста: завідуюча відділом комплектування та обробки літератури Тетяна Ніконенко, завідуюча відділом Центральної бібліотеки Тетяна Кириленко, завідуюча бібліотекою-філіалом №3 Ксенія Гнуда, бібліотекар філіалу №8 Майя Боженко. Так, погляди щодо роману були неоднозначні, але усі були одностайні у тому, що твір спонукає до роздумів, запитань і має бути продовження книги, адже читачі вболівають за долю  героїв роману.
        Наприкінці вечора Олександр Виговський зазначив, що завжди очікує на неоднозначне сприйняття своїх творів, адже завдання книги  – викликати емоції, суперечки, вона повинна змушувати говорити про себе. І, як завжди, скромно зауважив, що не вважає себе літератором чи то письменником, не має за мету отримати якийсь статус на літературних теренах, адже це для нього не є важливим, бо є умовністю, пережитком минулого. А пише просто тому, що отримує від цього задоволення.
        Усі присутні мали змогу придбати книгу “Воїни світла, воїни бобра” з автографом автора. Оскільки Олександр Виговський займається благодійністю, то кошти, вилучені від продажу книги, він передав воїнам АТО.

  Тетяна Качанова, провідний бібліограф ЦБ.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше