• Поважаймо право, своє й інших

        Щороку 10 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день прав людини, згадуючи в такий спосіб про прийняття цього дня у 1948 році Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини – першого міжнародного документа, який задекларував рівність прав і свобод усіх людей.
        7 грудня в Україні стартував Всеукраїнський тиждень права. Цього дня у Центральній бібліотеці розпочався тиждень правових знань  “Закони, за якими вчимося, працюємо, живемо”, спрямований на здобуття учнівською молоддю та користувачами бібліотеки знань про основні закони нашої держави,   права і обов`язки громадян та механізми їх захисту.
        У бібліотеці оформлено книжкові виставки: “Мої права – моє життя”, “Іменем закону”, “Захист України – обов`язок кожного громадянина”. Великий інтерес серед читачів (студенти БНАУ, учні ДНЗ “Білоцерківське професійно-технічне училище”,  робітнича молодь) викликала година спілкування “Права людини у сучасному суспільстві”. Головний бібліотекар Любов Вилегжаніна у своїй бесіді “Поважаймо право, своє й інших” ознайомила присутніх із основними документами, що регулюють права і свободи людей. Більш детально бібліотекар розповіла про Загальну Декларацію прав людини, з прийняттям якої людство отримало надію  на право кожного бути вільною людиною, жити у світі без насильства, дискримінації, бідності, воєн, екологічних катастроф.        Провідний бібліотекар Валентина Самардак підготувала  і провела бібліографічний огляд літератури “Громадянином бути зобов`язаний”.
  Учасники заходу взяли участь у правовому брейн-ринзі “Закон. Право. Мораль”.  Змагалися  дві команди  “Законодавці” та “Правозахисники”. Найактивніші гравці отримали подарунки – цікаві книги, сувеніри та письмове приладдя.
        У програмі тижня права цікаві заходи для учнівської і робітничої молоді: уроки правових знань:  “Не заблукай на стежках закону” і  “Злочин і покарання”,  година міркування “У юристи б я пішов”, ток-шоу  “Зупинись на межі”  тощо.

                                                                                     Любов Собчук.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше