• Свічка плакала в скорботі

        Напередодні Дня пам`яті жертв Голодомору і політичних репресій 27 листопада працівники бібліотеки-філіалу №4 підготували історичний репортаж “Свічка плакала в скорботі”. Учасниками заходу стали семикласники БСШ №13. Завідуюча бібліотекою Світлана Линник розпочала дійство презентацією книжкової виставки “Голодомор – невиплакані сльози України”, на якій були представлені документи та матеріали про геноцид української нації, а також художні та документальні твори письменників-краян.     Світлана Іванівна розповіла про історичні факти тієї доби та навела страшні статистичні дані з офіційних документів. У змістовній розповіді бібліотекаря Ірини Тупчій йшлося про голодомор на Білоцерківщині та його відображення на сторінках художніх творів.
        Читачі переглянули документальну стрічку “Колос правди” – реквієм, присвячений жертвам голодомору, почули розповіді свідків – тих, хто зберіг у серці страждання та біль, завдані тоталітарним режимом.
        Діти так перейнялися темою зустрічі, що після перегляду почали згадувати факти, відомі їм із розповідей рідних та вчителів. І це є дуже важливим, адже молодь повинна знати правдиву історію свого народу.
        На знак вшанування загиблих під час голодомору, прозвучала пісня “Свіча” у виконанні Оксани Білозір.
        Голодомор 1932-1933 років – рана, яка ніколи не загоїться. З кожною жалібною річницею з`являються все нові й нові документальні спогади свідків тих жорстоких подій, прозові й віршовані твори, що змальовують жахіття, які довелося пережити  нашому народові на своїх рідних землях. Це трагічна сторінка історії українського народу, про яку не можна забувати. Наш найсвятіший обов`язок – берегти пам`ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам`ять про живих і ненароджених, аби не допустити повторення цієї страшної трагедії нашого народу.
     

  Олена Буяненко, бібліотекар філії №4.


  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше