• Маленька країна з великою історією

          “Кілька миль їхали по сумовитим місцям, …безмовні похмурі простори...  Ніде ні травинки, ні кущика. Навіть оливи і кактуси, вірні друзі безплідної землі, майже вивелися в цьому краю... Земля, по якій ми їхали, часто і не земля зовсім, а камінь – жовтуватий, гладкий, немов відполірований водою... Безлюдні пустелі, похмурі безплідні гори... Безрадісна, похмура і скорботна земля... Навіть прославлений Єрусалим, одне з найбільших імен в історії, втратив колишню велич і перетворився на злиденне село...  Палестина – край занедбаний і непривабливий... На світі не знайдеш пейзажу сумнішого та безрадіснішого, ніж той, що оточує Єрусалим. Дорога відрізняється від пустелі, по якій вона пролягає, лише тим, що вона, мабуть, ще густіше всіяна камінням… ”, – так писав Марк Твен в книзі “Простаки за кордоном” після того, як у 1867 році здійснив мандрівку до Палестини.
          Який вигляд має сьогодні Ізраїль, майже 150 років потому, розповіла Інна Федорівна Бєлоус своїм друзям на зустрічі в клубі “Водограй”, що відбулася днями в центральній бібліотеці. Вона поділилася враженнями від нещодавньої мандрівки до цієї дивовижної країни.
          Розповідь про історію,  унікальні пам`ятки архітектури, святі місця колиски людства, звичаї та традиції народу так зачарувала слухачів, що півтори години бесіди пролетіли, як одна мить. Захоплююча екскурсія-розповідь містами Єрусалим, Назарет, Нетанія, Кесарія, Акко,  Бахайськими садами, берегами річки Йордан, Мертвого моря, парку “Утопія” супроводжувалась презентацією світлин Інни Федорівни, яку підготувала бібліограф Тетяна Качанова. Вона ж зробила огляд літератури з книжкової виставки “Маленька країна з великою історією”. “Водограєвці”  ознайомилися з книгами і публікаціями про Ізраїль та художніми творами єврейських письменників.

              Тетяна Качанова,  провідний бібліограф ЦБ.
    Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше