• Ювілей Бориса Олійника в дитячій бібліотеці

        24 листопада у бібліотеці №1 для дітей відбувся літературно-мистецький вечір “Вірю в пам`ять і серце людське”, присвячений 80-й  річниці від дня народження  великого поета і перекладача, Героя України  Бориса Олійника за участю  заслуженого працівника культури України Анатолія Кульчицького.
        Емоційна розповідь Анатолія Івановича про багаторічну дружбу з письменником супроводжувалася  піснями “Дивніше з див”,  “Дума про Україну”.
        Борис Ілліч багато років очолює Український  фонд  культури, а Анатолій Іванович є активним членом його Президії. Цікаві факти творчої співпраці Бориса Олійника з композиторами і громадськими діячами, його внесок у розвиток культури України, допомога молодим літераторам – про все це дізналися учасники заходу –  читачі-учні 9-В класу БСШ №1 із розповіді  Анатолія Івановича.
        Родзинкою вечора став  виступ другокласниці БСШ №1 Каті Сергієнко, дипломантки  щорічного міськрайонного конкурсу  виконавців творів Бориса Олійника “Стою на землі”, який проводиться у філіалі №10,  з веселим віршем “Чарівник”.
        Творчий  доробок Бориса Олійника надзвичайний – більше  50 книг поезій, численні публікації есе, статей, які друкувалися в Україні та усіх республіках колишнього СРСР, перекладалися російською, чеською, словацькою, польською, сербською, румунською, італійською та іншими мовами. Основні збірки поезій: “Б`ють у крицю ковалі”, “Двадцятий вал”, “Вибір”, “Коло”, “Відлуння”, “Рух”, “Гора”, “Істина”, “У дзеркалі слова”, “Міра”, “Поворотний круг”, “Трубить трубіж”, “Таємна вечеря” тощо. На його вірші написано чимало пісень, які люблять і співають українці.
        На книжковій виставці  “Я тим уже боржник, що українець зроду...” була представлена лише мала частина видань ювіляра. Іншомовні переклади книг люб`язно надав Анатолій Кульчицький. Непідробний інтерес у користувачів викликала книга-мініатюра “Кредо”, яка побачила світ у видавництві “Дніпро” 1978 року.
        Зустріч завершилася побажаннями  ювіляру та пану Анатолію творчої наснаги, довголіття на життєвому і творчому шляху.

  Валентина Шлапацька, завідуюча бібліотекою №1.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше