• Чарівні вироби з бісеру

         Бісероплетіння – красиве, захоплююче та розвиваюче рукоділля з тисячолітньою історією, яке може стати хобі на все життя. Картини та ікони, вишиті бісером, приголомшливо красиві, плетені вироби ніколи не виходять з моди, деревця та квіти з бісеру прикрасять будь-який інтер`єр. Яскравий, об`ємний, виразний бісер сьогодні розширює межі свого впливу. З бісеру можна сплести самодостатню річ, а можна декорувати будь-яку звичайну, і цим повністю її змінити, зробити модним аксесуаром.
        Слово «бісер» – має арабське коріння. Воно походить від слова «busra», що означає «фальшива перлина, намистина з отвором». Навіть якщо ви не любите роботу з дрібними детальками, легко знайдете в магазинах великий та рубаний бісер, малі та великі бусини, стекляруси. Різновидів бісеру в наші дні надзвичайно багато, тому будь-яка рукодільниця може придбати в крамницях бісер та бусини на свій смак. Найбільшою популярністю в Європі та в Україні протягом багатьох десятиріч користується чеський бісер через  високу якість та насиченість кольорів. Він не линяє, не вигоряє, бісеринки стійкі до тертя, зберігають свій первісний вигляд навіть через кілька років. Переливаючись всіма кольорами веселки, чеський бісер чудово виглядає у виробах, відрізняється високою міцністю і довговічністю.
        Саме для того, щоб ближче познайомити читачів із цим старовинним видом рукоділля бібліотекарі філії №2 провели майстер-клас із бісероплетіння для членів клубу «Осіннє золото».  Юлія Животівська ознайомила присутніх із основами техніки бісероплетіння та з історією його виникнення. Майбутні рукодільниці захоплено слухали розповідь про тисячолітню історію розвитку цього унікального рукоприкладного мистецтва та мали змогу роздивитися вже сплетені вироби. Серед присутніх виявилось багато бажаючих виготовити подібні прикраси, тому почали плести свої перші вироби вже на цьому занятті. Наступний майстер-клас із бісероплетіння відбудеться  найближчим часом.
     

         У роботі з бісером простір для творчості необмежений. За допомогою скляних та пластикових намистин ви можете змінити свій інтер`єр, одяг та зовнішній вигляд до невпізнання. Хай падають сонячні промені протягом дня або яскраве вечірнє світло на ваші витвори і ви зрозумієте, що таке любов бісеру до світла. Бісер любить світло, бо він народжений від вогню і землі. Він буде сяяти і переливатися несліпуче, а м`яко, зачаровувати мерехтінням, створюючи атмосферу свята кожного дня.

  Юлія Животівська, бібліотекар філіалу №2.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше