• Вкраїнське слово, як вербова гілка

                           В землі віки лежала мова
                           І врешті вибилась на світ.
                           О мово! Ніжна, колискова!
                           Прийми мій радісний привіт!
                           Навік пройшла пора безславна
                           Цвіти і сяй, моя державна!
                                                                      Олександр Олесь.

        У світі налічується близько трьох тисяч мов. І серед них – ніби запашна квітка в чудовому букеті – українська мова. ЇЇ багатство і краса, витонченість і мелодійність визнана світом.
        9 листопада, у День української писемності і мови, відбулася зустріч працівників центральної бібліотеки з учнями гімназії №2 на поетичному вернісажі “Вкраїнське слово, як вербова гілка”.
        Поетичне свято рідної мови розпочала Тетяна Плужник, завідуюча бібліотекою гімназії №2. У вітальній промові вона наголосила на значенні української мови в житті кожного українця. Юні україночки, учениці 5 класу подарували присутнім свої улюблені вірші про мову.
          Бібліотекарі центральної бібліотеки Ольга Соломаніна, Тетяна Качанова, Тетяна Кириленко розповіли про історію виникнення української писемності, її засновників Кирила та Мефодія, про Нестора Літописця, та нелегку історію утвердження нашої мови, починаючи від Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Лесі Українки…
          


        Бібліотекарі зауважили, що сьогодні ми з гордістю і пошаною називаємо імена тих, хто у важкі часи підіймав свій голос на захист рідної мови. Це Олександр Олесь, Василь Симоненко, Василь Стус.
        Любити, плекати рідну мову закликали Володимир Сюсюра, Максим Рильський, Павло Тичина, Дмитро Білоус.
        Поетеса Ліна Костенко написала: “Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає  мову”.
        На святі звучали вірші, лунали пісні про українську мову. Настя Хілик, учениця гімназії  подарувала учасникам заходу пісню “Моя Україна” (сл. Юрія Рибчинського, муз. Н.Петраша). Із задоволенням учні взяли участь у конкурсі “Відгадай загадку”. На згадку про свято всі дружньо сфотографувалися біля виставки-інсталяції “І сонцем слово засіяло!”. Ми сподіваємося, що молодь завжди пам`ятатиме про те багатство, яке є у кожного із нас, і багатство це – наша рідна мова!

                                             Тетяна Ярошенко.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше