• «Плекатимеш мову – цвістимуть слова»

                            Ну що б, здавалося, слова...
                            Слова та голос – більш нічого.
                            А серце б`ється – ожива,
                            Як їх почує!..
                                                             Т.Г.Шевченко.

        9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Саме з цієї нагоди до центральної бібліотеки для дітей на мовний турнір «Плекатимеш мову – цвістимуть слова» завітали читачі-учні 7-Г класу БЗШ №11 (класовод Т.Мостова).
        Бібліотекарі Марія Джура та Галина Бондар розповіли про виникнення писемності, історію та розвиток рідної мови, вшанували пам`ять Преподобного Нестора-Літописця, великих просвітителів слов`ян Кирила та Мефодія. Звучали українські пісні, вірші, цитати про мову відомих письменників та поетів.
        Семикласники поділилися на дві команди і з великим задоволенням взяли участь у турнірі знавців української мови. Діти пригадали визначних діячів культури нашого народу, які зробили вагомий внесок у розвиток української мови. Це корифеї українського слова: Іван Котляревський, Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Марко Вовчок. Із задоволенням учасники турніру грали у гру «Продовж прислів`я», відповідали на питання вікторини, дискутували та згадували факти з історії рідного слова.

        Гравці продемонстрували свої знання, ерудицію, кмітливість, змагаючись у конкурсах: «Словникова скринька», «Загадковий кошик», «Мова жестів», «Поясни фразеологізми», «Склади назву літературного твору». Родзинкою заходу стала «Мовна абетка побажань».
        Мова людини – це показник її вихованості, культури, розуму і мудрості. Тому маємо надію, що читачі, які взяли участь у заході вивчатимуть рідну мову так, щоб спілкуватися правильно, красиво, вишукано. Українська мова того варта!

  Олена Корнієнко, завідувачка ЦДБ.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше