• Яблука доспіли, яблука червоні...

        21 жовтня відзначається Всесвітній День яблук. Яблуня – найпопулярніше фруктове дерево, тому і заслуговує на таке свято.
        Для членів клубу “Калина” Академії пенсіонерів працівниками бібліотеки-філіалу №6 був проведений захід “Яблука доспіли, яблука червоні…”.
        Завідуюча філії Надія Гаврилова розповіла про історію свята та традиції, які започаткували британці. Адже, вони переконані, що яблуко –  найкорисніше з усіх фруктів. Недарма  і приказку вигадали, що з`їдаючи по одному яблуку на день можна уникнути візитів до лікаря.
        З розповіді Надії Миколаївни присутні дізналися багато цікавого про сорти яблук, які були представлені на виставці, їх лікувальні властивості, місце яблук у міфах та легендах різних країн і народів. Не аби-яку роль зіграли яблука і в творчості письменників. Так, Федір Достоєвський, працюючи над романом “Біси”, безперервно жував яблука сорту папіровка, Агата Крісті поїдала у величезній кількості мочені яблука, коли писала свої детективи, Фрідріх Шиллер, трудячись пером, також з`їдав багато яблук, Олександра Пушкіна надихав на творчість пиріг із яблуками.
        Читачка бібліотеки Ніна Побережець запропонувала учасникам заходу послухати поезію Максима Рильського, Андрія Малишка, Тетяни Чорновіл, присвячену яблукам. Свої кулінарні здібності продемонстрували Галина Лютенко, Ніна Азанова, Тетяна Сєргєєва, Галина Вербець, Валентина Бадзюх, Ніна Побережець, Тетяна Цапко, Любов Деміщенко, Ванда Вайдемюлєр, які пригостили присутніх смаколиками із яблуками: пиріжками, рулетами, шарлоткою, запіканкою, слойками, млинцями, оладками та поділилися своїми рецептами.
        Святковий настрій підтримали   пісні про яблука та яблуні у виконанні “академістів”.

  Людмила Романюк, бібліотекар філіалу №6.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше