• Ми нащадки козацької слави

  Душу й тіло ми положим
  За нашу свободу.
  І покажем, що ми, браття
  Козацького роду…
        Ці слова з гімну України звучать тепер не тільки на урочистостях, на святах…
        Вони звучали і звучать там, де проливається людська кров, де гинуть молоді українці: на Майдані, на сході нашої країни.
  13 жовтня  працівники центральної бібліотеки завітали в гості до вихованців Білоцерківської гімназії №2, де провели літературно-мистецьку годину “Ми нащадки козацької слави”, приурочену до Дня захисника Вітчизни  і Дня українського козацтва.                                   
        Працівники бібліотеки Ольга Соломаніна та Тетяна Кириленко розповіли кадетам про героїчну сторінку в історії нашої країни – славне козацтво та їх державу – Запорізьку Січ. З цікавістю молодь слухала про життя козаків і їх побут, звичаї і традиції, заповіді козаків. 

        Учням були продемонстровані кадри з фільму “Вогнем і мечем” (режисер Ежи Гофман). На заході прозвучав “Запорозький козачий марш” Є.Адамцевича,  пісні “Ой на горі та женці жнуть”, “Сину качки летять” (сл. М.Ткача муз. О.Білаша).
        Запорізька Січ – це легендарне явище в історії України. Ось як про неї писав наш славний земляк Микола Гоголь: “Так ось вона, Січ! Ось те гніздо, звідки вилітають, усі ті горді і дужі, як леви! Ось звідки розливається воля і козацтво на всю Україну!”.
        На зустріч з молоддю був запрошений справжній український козак, патріот, воїн-учасник АТО, читач центральної бібліотеки Артем Масленніков. Кілька днів назад він лікувався в місцевому шпиталі. Сьогодні йому мали вручати урядову нагороду. Але військовий обов`язок – понад усе. Артем знову на передовій – захищає наш з вами спокій і мир!
        Тетяна Качанова провела “Козацький кіш”, в якому активно  взяли участь майбутні захисники України. Увазі учнів була запропонована книжкова виставка “Слава козацька жива!”, яку оформила Тетяна  Плужник, завідуюча бібліотекою гімназії №2.
        Сподіваюсь, що ми запалили у серцях молодих людей хоча б маленький вогник гордості, пошани до минулого та сьогодення нашого українського народу.
                                                                                      Тетяна Ярошенко.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше