• Тієї козацької слави ніяк не забути

        У світлий день Покрови Пречистої Богородиці, яка українцями завжди вважалася заступницею і Покровителькою, відзначається національне свято – День Козацтва.          Напередодні цього свята працівники бібліотеки-філіалу №6 провели  захід "Свята Покровонька, як мати, ти нам дитинство зігрівай”.
        На свято завітали вихованці ДНЗ №27 груп "Ягідка” і "Вишенька” (вихователі Ганна Бойкова та Світлана Царенко).
        Бібліотекар Світлана Шута розповіла дітлахам легенду про Покрову. Присутні дізналися як жили козаки, який мали одяг, чим харчувалися та як проводили свій вільний час. Маленькі читайлики розповідали  вірші про мужніх захисників країни. Також козачата взяли активну участь у розважальних іграх.
      

         Оскільки на Дніпрі було 9 порогів, учасникам  запропонували  стільки ж конкурсів-випробовувань. Діти поділилися на дві команди – козаків першого і другого куреня. Дружно підтримували учасників дівчатка, а козаки успішно справлялися із завданнями: швидко відібрали крупу на козацьку кашу, швиденько з`їли куліш, показали свою силу, впевнено відповіли на запитання "Заморочки з бочки”, показали спритність у надуванні кульок та стрибках, відчули себе справжніми козаками під час гри  "Кінь – друг  козака”, виявилися чудовими танцюристами, виконуючи український "Гопак”. Повеселилися, пора в дорогу, тому завершальним став конкурс "Збери речі в дорогу козакам”, під час якого свою обізнаність проявили дівчатка. Діти готувалися до свята: малювали, робили поробки з елементами української символіки та атрибутами козаків.      
        Найоригінальнішою була робота Богдана Микитюка "День українського козацтва”. За свої роботи читачі отримали  подарунки від бібліотекарів.
        В цей день до бібліотеки прийшли і читачі-учні 1-А класу БЗШ №23 (класовод Тетяна Кучинська), щоб разом із працівниками книгозбірні поринути в  історію козацтва. Розповідь бібліотекаря про козаків супроводжували ілюстрації з книги "Степ та воля – козацька доля” та уривки з книги Костянтина Климчука "Казка про козака Степана, його пригоди та кохання”. На святі лунали пісні про Україну та козаків, звучали патріотичні вірші, смішинки, гуморески та усмішки із козацького життя. Діти ознайомилися із життям козаків, побутом та звичаями, що панували на Запорізькій Січі.
        Та все ж, основним елементом зустрічі  стали козацькі забави. Учасники змагань демонстрували відвагу, спритність та силу, витривалість і мужність, що споконвіку були притаманні козакам, а також випробували свій апетит у конкурсі поїдання  козацької каші.
        А всі відвідувачі філії мають можливість познайомитись з книгами про славну історію козацтва, переглянувши  книжкову виставку "Тієї козацької слави ніяк не забути”.

  Надія Гаврилова, завідуюча бібліотекою-філіалом №6.
       Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше