• І оживає дух козацький

        14 жовтня Україна відзначає День козацтва, а з 2014 року День захисника Вітчизни.
        День українського козацтва є важливим національним святом, що підкреслює нашу  етнічну свідомість та  пошану до власної історії. Козаки завжди були захисниками рідної землі.
        Напередодні визначного дня центральна бібліотека для дітей зустріла своїх читачів  козацьким маршем. Учні 5-Г класу БЗШ №4 (класовод Світлана Козловська) завітали до бібліотеки на козацькі розваги “І оживає дух козацький”.
        Зав. відділом ЦДБ Інна Кабула розповіла читачам, що перші згадки про козаків датовані 1489 роком, козацька історія давня і шанована. Той, хто хотів стати козаком, мав наперед служити три роки у старого козака за джуру. Багато цікавого дізналися школярі про козацький побут, звичаї, військові обов`язки, структуру козацького війська. Але найцікавішим було застосування набутих знань у козацьких змаганнях. Юні козаки змагалися на спритність, влучність, силу, витривалість, демонстрували своє ставлення до дівчат. А юні козачки доводили, що вони вміють піклуватися про воїнів, допомагати їм, лікувати та годувати.
        Весела, невимушена атмосфера панувала у читальній залі. Сучасні козачата намагалися довести, що вони не менш вправні за своїх пращурів, хоча й погодилися – не все так просто у козацькому житті. “Це вам не “стрілялочки” на комп`ютері”, – зауважив юний читач. 
        І вчитель, і читачі дякували за цікаву розповідь та чудово проведений час, а бібліотекарів порадувало те, що користувачі виявили величезний інтерес до літератури, представленої на книжковій виставці, і читацькі ряди поповнилися сімома новими читачами.  

                                        Олена Корнієнко, зав. ЦДБ.


     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше