• Свята Покрівонько, покрий мою голівоньку

        За давніми твердженнями земля українська перебуває під опікою Пресвятої Богородиці. В ній вбачають заступницю від усіляких бід і негараздів. Одним із великих свят  на її честь в Україні є – День Покрови Пресвятої Богородиці, який щороку відзначається 14 жовтня.
        Напередодні свята, 12 жовтня читачі центральної бібліотеки для дітей вирушили у народознавчу мандрівку  “Свята Покрівонько, покрий мою голівоньку”. Бібліотекар Галина Бондар розповіла восьмикласникам гімназії №1 цікаву історію виникнення свята, ознайомила з традиціями та звичаями його святкування.
        Відчути духовну велич святої Покрови допомогла підліткам бесіда про ікони, бо ікона – це не тільки великий духовний скарб, але й свідок історичних подій в житті християн. Юним мандрівникам була запропонована подорож книжковою виставкою “Покрова – берегиня роду”. Зі сторінок книжок користувачі дізналися, що козацтво України вважало Покрову Пресвятої Богородиці своєю покровителькою і заступницею. І куди б не заносила доля козаків, завжди з ними був образ Пресвятої Покрови. Ця ікона супроводжувала і оберігала їх у далекій дорозі.
        Обереги українського народу експонувала користувачам бібліотекар Марія Джура.
        Інформаційна частина народознавчого альманаху плавно перейшла в ліричну. Члени читацької агенції реклами Анастасія Костина та Віка Шабельна декламували вірші, присвячені покровительці козаків. Зацікавив читачів і кросворд “Покрова”.
        Екскурс у минуле нашого народу був цікавим і трохи загадковим, як і саме свято Покрова, означене сивиною давнини і чарівності.

       Світлана Шалагіна, зав.сектором ЦДБ.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше