• Дорога до України Олега Чорногуза

        9 вересня у читальній залі центральної бібліотеки відбулася зустріч з відомим письменником – романістом, сатириком та публіцистом Олегом Чорногузом, який презентував білоцерківцям свої книги: “Рабів на бал не запрошують”, “Діти колонії”, “Дорога до України”. У зустрічі взяли участь працівники та читачі бібліотек міста, освітяни, письменники-краяни, творча інтелігенція.
        Олег Чорногуз – визнаний майстер сатири та гумору в українській літературі є ще й відомим публіцистом. Його романи та повісті відзначені найпрестижнішими преміями в галузі літератури та мистецтва.
        Олег Федорович багаторічний редактор журналу “Перець”, директор видавництва “Радянський письменник”, заслужений діяч мистецтв України. Твори Олега Чорногуза перекладені 22 мовами світу. Письменник нагороджений орденом Ярослава Мудрого та Хрестом Івана Мазепи.
        Ведучий презентації голова БЦО ВУТ “Просвіта” Володимир Іванців зазначив, що Олег Чорногуз не рядовий літератор, а письменник і публіцист, відомий  в Україні своєю непідкупністю, не боїться казати правду будь-кому.
        Директор міської ЦБС Раїса Григоренко ознайомила присутніх із творчою біографією письменника та звернула увагу, що Олег Федорович “усе життя писав те, що відчував”.
        За словами Володимира Іванціва книги, які презентувалися на зустрічі можна назвати анатомією нашого суспільства. "Це нещадний погляд автора на те, що нам заважає жити. Кожне слово у цих книжках можна порівняти зі скальпелем, який розкриває гнійники сьогодення”.
        Письменниця Таїна Братченко поділилася з присутніми своїми враженнями від книги “Діти колонії”. Зачитала памфлет та висловила думку, що ця книга потрібна кожній людині, яка вважає себе українцем. Пані Таїна порівняла Олега Чорногуза з білим птахом, який “знищує усе гаддя повзуче”.
        Своєрідною енциклопедією багаторічної війни імперської Росії з Україною, історією виходу українців із російського рабства є книга О.Чорногуза “Рабів на бал не запрошують”. Це публіцистичний літопис нашого часу. Журналіст та письменник Олександр Виговський назвав  видання “вже не сатиричною рапірою, а дубами, що вщент розбивають ворожу ідеологію”. “Цю книгу обов`язково треба прочитати, щоб не було більше а ні Януковича, а ні Захарченка, а ні Бондаренко...”.
        Поетичну збірку “Дорога до України” проаналізувала на презентації провідний бібліограф центральної бібліотеки Тетяна Качанова: “Відчула – ось воно, моє, рідне... Раджу усім прочитати, подумати – чому наш народ протягом багатьох століть має таку недолю...”. У книзі автор несподівано виступає у ролі не тільки пристрасного патріота, закликаючого до боротьби за нову Україну, а й “чистого лірика”. Є у збірці казки-притчі, романси, вірші-памфлети. Це мозаїка ідей, думок, віршованих творів на філософські та релігійні теми. Книга вражає відкритістю серця автора, його непідробною щирістю, вірою у “щасливу зірку свого народу”.
        Професор, викладач Київського національного університету культури і мистецтв та Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого Михайло Дубиківський розповів про свою давню дружбу з Олегом Чорногузом та прочитав одну із своїх найулюбленіших поезій письменника, зазначивши, що усі вірші Олега Федоровича “вражаючі, хвилюючі, написані кров`ю”.
        Письменник подякував учасникам зустрічі за теплий прийом та цікавість до своєї творчості. Олег Федорович розповів про важливі моменти літературної діяльності та запросив аудиторію до діалогу. Присутні жваво цікавилися історією написання романів, відносинами письменника із владою, задаючи безліч запитань. Пан Олег відповів усім із притаманною йому чесністю та відвертістю.
        А далі були побажання миру, чистого неба, любові до своїх ближніх та України. Усі бажаючі мали змогу отримати книги Олега Чорногуза з автографом автора.
  Бажаємо Олегу Федоровичу щастя, здоров`я та многая літа.

  Олена Бульда.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше