• Народжений селом. Народжений Україною

        Василь Скрид – наш колега,  провідний бібліотекар Чубинецької бібліотеки-філіалу №25 Сквирської ЦБС, вже видав книги: «Люблю село», «З думою про рідний край», «Душу гріє село», які знайшли свого читача та презентувалися у бібліотеках Білоцерківської ЦБС. Нещодавно побачила світ збірка поезій і прози  «Барвінкова Сквирщина моя», одну із передмов до якої написала завідуюча Білоцерківською міською бібліотекою-філіалом №9 Катерина Волинець.

  * * *
        Найхарактерніша ознака літературного таланту – його багатогранність. Василь Скрид талановито пише поезію і прозу. Все, що виходить з-під його пера, освячене безмежною любов`ю до рідного краю. Народжений селом, з молоком матері увібрав у себе всю чарівність природи, красу і гармонію луків і лісів, «чебрецевих полян», «перелісків у вибалках», «полів без кінця», а ще неповторність річки Роставиці... «над її берегами чути сивих часів копит кінських гінця».
        Читаю етюди, образки, оповіді Василя – і відчуваю – я там була, бачила, чула, пережила. Скільки Тетян, Катерин, Ганнів, Михайлів, Андріїв доживає свого віку у покинутих селах. Скільки Артемів, Анатоліїв, Світлан, Людмил живуть в очікування кохання – великого, палкого, на все життя. Їх доля «ходить своїми незнаними шляхами». А ще, «кажуть, у любові два крила», – тож вона обов`язково до них прийде – «святкова, приємна, ніжна, солодка», як у Олександра і Валентини.
        Чотири пори року гармонійно вливаються у творчість Василя Скрида. Ось восени «золотавими павутиннями бабиного літа відлітають останні теплі дні». Земля готується до першого снігу. «Ой сніги, сніги ... Скільки вас на пам`яті моїй? Увесь у снігу, весь у зачаруванні... Дивлюся, як зникає за білою пеленою ще один рік...», який обов`язково принесе весну – веселу, розхристану, співучу. А за весною прибіжить літо, коли «все навкруги квітне», буяє. Все радіє теплій днині, привітному сонечку».
        Мама ... Матіоло моя вечорова. Найщиріша, найрідніша, наймиліша. Усе навколо дихає пам`яттю про неї. Безмежна синівська вдячність звучить у присвяті «Ти пам`ятаєш?..».

        Народжений Україною, автор переймається негараздами в її історії. Голодомор, війна, Афганістан, Небесна сотня, знову війна, та «віриться – розквітне Україна – пшеницею, любистком, чебрецем».
        «Люблю», – гукає душа поета. «Люблю», – відлунює в серці кожного читача. Ось воно село – «тепле, затишне. Моє!». Ось вона – моя батьківщина:
           «Рідненька чаєчко – Вкраїно
           На світі ти у нас – одна.
           Для нас найкраща і єдина,
           Нехай тебе ніхто не розділя»...
        А ось перед вами Василь Скрид зі своїми спогадами, роздумами в новій збірці «Барвінкова Сквирщина моя».
  Катерина Волинець, завідуюча Білоцерківською міською бібліотекою №9.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше