• Правова допомога учасникам АТО

        9 липня у бібліотеці-філіалі № 8 відбувся “круглий” стіл “Правова допомога учасникам АТО та членам їхніх сімей на Київщині: проблеми та перспективи вирішення”. Організаторами виступили: Білоцерківська міська громадська організація “Правова єдність”, Українська фундація правової допомоги, Мережа центрів правової інформації та консультацій, бібліотека-філіал №8 за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у рамках проекту “Створення мережі безоплатної правової допомоги особам, які беруть/брали участь в АТО та членам їхніх сімей”.
        У заході взяли участь представники Асоціації учасників бойових дій та учасників АТО, Білоцерківської міської ради, міськрайонного суду, міського центру з надання вторинної правової допомоги, Військової прокуратури Білоцерківського гарнізону, військового шпиталю, міськрайонного центру зайнятості, Управління соціального захисту населення, Управління охорони здоров`я, Управління Держземагенства у Білоцерківському районі, відділу Держземагенства у м.Біла Церква, відділу з питань землекористування Білоцерківської міської ради, Центру практичної психології Управління освіти та науки БМР, адвокати.
        Військові, що повернулися із зони бойових дій, нажаль, вже ніколи не стануть такими, як раніше. Вони потребують реабілітації не тільки фізичної, а ще й психологічної. Саме тому, так важливо розробити план допомоги захисникам України.
        Наразі усім відомо, що учасники АТО мають багато проблем, пов`язаних із забезпечення соціальних пільг і гарантій, отриманням статусу учасника АТО, збереженням робочого місця та виплатою заробітної плати, наданням земельної ділянки.
        І це ще не повний перелік труднощів, якими доводиться стикатися людям, які захищають Вітчизну та їхнім родинам. Більшість цих проблем можливо вирішити завдяки кваліфікованій правовій допомозі. Саме тому, присутні на обговоренні наполягали на необхідності створення умов для якісного та своєчасного захисту прав та законних інтересів бійців АТО.
        Ще на початку засідання Сергій Бурлака зазначив, що держава має гарантувати допомогу учасникам АТО, а юристи повинні усвідомити закони та законодавчі акти, направлені на забезпечення прав та законних інтересів осіб, які брали чи беруть участь в АТО.
        Проте, в умовах нестачі системної та якісної правової допомоги, військові не завжди знають, куди і як звернутися за юридичною допомогою. Тому важливою є систематизація ефективних недержавних та державних ініціатив для формування дієвої мережі безоплатної правової допомоги громадянам. А для цього необхідно об`єднати зусилля органів державної влади, місцевого самоврядування, правової спільноти, громадянських організацій та самих учасників АТО.
        Книгозбірні міської ЦБС повинні долучитися до процесу надання необхідної інформації захисникам України.

  Олександра Заворотня.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше