• Презентація нових краєзнавчих видань та вшанування ювіляра – книговидавця Олександра Пшонківського

        3 червня у центральній бібліотеці відбулася презентація нових краєзнавчих видань та вшанування ювіляра – книговидавця Олександра Пшонківського. Мова йшла про ІІІ, ІV і V томи "Білоцерківського біографічного словника” та нове краєзнавче дослідження Олексія Стародуба і Євгена Чернецького "Ономастікон Васильківського повіту Київської губернії (кінець ХVІІІ – початок ХІХ ст.)”.
        У заході взяли участь письменники, журналісти, краєзнавці, бібліотекарі, освітяни міста, творча інтелігенція.
        Ведуча заходу Тетяна Біла наголосила на тому, що значних зусиль до втілення цього проекту в життя завжди докладав Петро Іванович Красножон, який дочасно покинув цей світ. Присутні хвилиною мовчання вшанували його пам`ять.
        Олександр Пшонківський видав понад 400 книг і брошур переважно на історичну й краєзнавчу тематику. Серед його особливих здобутків – перше місце на Львівському форумі видавців (за книжку Леонтія Войтовича "Княжа доба на Русі. Портрети еліти”, а також перші і другі місця на київській книжковій виставці "Медвин”).
        З привітальним словом до Олександра Володимировича звернувся заступник міського голови Микола Антонюк, який вручив ювіляру Подяку та нагрудний знак "Відзнака міського голови”. Про свою співпрацю з видавцем розповів завідувач відділом інформаційно-краєзнавчої роботи ЦБС Євген Чернецький.
        Письменник Володимир Іванців вручив Подяку від Білоцерківського міськрайонного об`єднання  ВУТ "Просвіта” ім. Т.Г.Шевченка.
        Олександр Володимирович був відзначений Грамотами та Подяками від Фастівського відділення ВУТ "Просвіта” ім. Т.Г. Шевченка; Рокитнянської, Сквирської та Кагарлицької районних адміністрацій; відділів культури міст: Тараща, Тетіїв, Ставище; Вінницького краєзнавчого музею, Хмельницької єпархії УПЦ. Від Обухівської районної ради пану Пшонківському окрім Подяки вручили ще й Почесний нагрудний знак.
        Ювіляра привітав депутат Київської обласної ради Анатолій Шафаренко.
        Подяку за вагомий внесок у виховання підростаючого покоління вручив пану Олександру начальник управління освіти та науки Білої Церкви Юрій Петрик.
        Найкращим подарунком, на мою думку, став виступ доньки Яніни, яка прочитала татусеві вірш Тараса Шевченка.
        Бібліотекарі оформили у читальній залі книжкову виставку "Справа життя Олександра Пшонківського”.
        Багато цікавого про видавничу діяльність Олександра Володимировича розповів присутнім кандидат історичних наук, краєзнавець, доцент кафедри правознавства Білоцерківського інституту економіки та управління Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна” Володимир Перерва.
        Директор Білоцерківської міської ЦБС Раїса Григоренко привітала пана Олександра та вручила йому подяку за співпрацю із книгозбірнями міста. Ювіляр отримав у подарунок квіти від бібліотечної громади міста.

  Олена Бульда.  Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше