• У бібліотеці №10 відкрився музей М.Вінграновського

                                                            Крізь мене земля майбуття споглядає.
                                                                                                М.Вінграновський
        Цього дня чекали декілька років. І от – субота 30 травня 2015 року. Тепле ласкаве сонечко, легенький вітерець заспокоює господарів бібліотеки-філіалу №10: “Все буде добре”. А біля книгозбірні гамірно – підходять гості, серця присутніх звеселяє ансамбль юних гармоністів із міста Жашків під керівництвом заслуженого працівника культури України Івана Сухого. Закінчуються останні хвилини очікування гостей з Києва – письменників, журналістів – а їх повинно приїхати більше 50. Усіх зібрала визначна подія – у день Всеукраїнського літературно-мистецького свята “З обійнятих тобою днів” у бібліотеці відкривався літературний музей з експозицією, присвяченою видатному письменнику, кінорежисеру, кіноактору, державному діячеві, лауреату Шевченківської премії Миколі Вінграновському.
        Зі словами привітання до присутніх звернулися заступник міського голови Микола Антонюк, голова обласної організації НСПУ Анатолій Гай, виконавчий директор Благодійного фонду імені Миколи Вінграновського Зоя Голота. Завідуюча філією №10 Ганна Нагорна розповіла чому саме тут відкривається музей Миколи Степановича і подякувала за розуміння і підтримку депутату міської ради Андрію Королю, активісту бібліотеки Юрію Кривенді, художнику Івану Купчинському, талановитій молодій читачці Анастасії Бількевич та ведучим свята, десятикласницям БЗШ №5 Аліні Гурцкаія та Марині Дучевій.
        У наш непростий час без підтримки небайдужих людей створювати такі експозиції ой, як непросто! У Білій Церкві живуть і працюють 13 членів НСПУ, майже всі вони були знайомі з Миколою Вінграновським, у кожного є свої спогади про зустрічі з ним, тому колектив філіалу вирішив зібрати і матеріали про письменників-краян.

        Про свою багатолітню дружбу з Миколою Вінграновським розповіла відома поетеса Світлана Йовенко та передала для експозиції матеріали з особистого зібрання.
        Микола Антонюк та Зоя Голота перерізали стрічку і всі ознайомилися з експозицією, а бібліотека отримала подарунки від відомих людей: Олександра Глушка (земляк Миколи Вінграновського), Алли Диби, Петра Шульги, Алли Топчій, Вадима Пепи, Григорія Куценка, Павла Малєєва, літературного об`єднання “Радосинь”.
        Свято “З обійнятих тобою днів” продовжилося у селі Яблунівка та на березі річки Рось, яку Микола Вінграновський так любив.
          Минає все у плині дорогому…
          Під синіми вітрилами ночей
          Вона тече старому і малому,
          Та все життя єдина Рось тече.
        Проходять роки… Тече Рось… А пам`ять вічна.

  А.Сушкевич, бібліотекар І кат. бібліотеки-філіалу №10.




  Поділись з друзями:



Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!



Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше