• “Новосвітські батюшки та матушки” побачили світ

        29 квітня у приміщенні Будинку урочистих подій відбулася презентація нового твору Олександра Виговського – журналіста і літератора, лауреата міської літературно-мистецької премії ім. І.С.Нечуя-Левицького “Новосвітські батюшки та матушки”, яку підготували та провели Білоцерківська міська ЦБС разом із Білоцерківської єпархією. Це вже сьома книга автора і її тематика особлива. Вона розповідає про випадки із життя, побут і сімейний устрій православних священиків у жартівливо-гумористичному, інколи і й іронічному стилі.
        Взагалі людям притаманна допитливість. І якщо щось їй невідомо, це завжди насторожує людину. Священство є одним із найбільш благочестивих станів, які без піару і будь-якої помпезності, щиро і по-совісті виконують свою місію служіння Богу і людям. Щирість в оповіді автора і його симпатія до персонажів книги переконають і здивують читачів деталями із життя духовного стану, який практично зовсім невідомий співвітчизникам.
        У книзі зібрано близько 70 оповідей більш як про 60 персонажів, які систематизовані у шести розділах, а саме: “Новосвітські архієреї: патріарх Павло – веселі нотатки з серйозним підтекстом”, “Новосвітські архієреї: єпископ, звісно, звучить гордо, але ж інколи...”, “Новосвітські батюшки: життя вносить корективи”, “Новосвітські матушки: без них було б зовсім сутужно”, “Новосвітські семінаристи: від сесії до сесії...”, “Новосвітські притчі: про потаємне простими словами”.
        Олександр Виговський не лише зібрав інформацію про курйозні випадки із життя звичайних священиків, а й спробував описати їх життєві принципи.
        Книга видана за сприяння громадського діяча Сергія Істоміна. Її літературними редакторами виступили священик Ігор Ковровський та Сергій Ващук. Ілюстрував книгу Данило Кузнєцов.
        Книга буде цікава для різних читацьких категорій. Окремі новелки, бувальщини, придибенції, притчі, оповіді будуть дуже корисні і пізнавальні і для дитячої аудиторії, адже книг такої тематики у бібліотеках практично немає, хоча вони відіграють вагому роль у взаємовідносинах суспільства з церковним життям, заповнюючи прогалини у задоволенні зростаючого інтересу пересічної людини до священнослужителів і допомагають пізнанню життя духовних наставників. Олександр Виговський не тільки описує курйозні та кумедні випадки, смішні ситуації. А й аналізує та осмислює особливі й душевні настрої своїх персонажів, через які безпосередньо і відкривається сутність буття людини.
        Хочеться привернути увагу читачів до стилю і лаконічного викладу матеріалу та місткого опису своїх персонажів. Мова – легка, ясна, зрозуміла. Книга відзначається світлою і піднесеною тональністю текстів та гармонійним світобаченням. 
        “Новосвітські батюшки та матушки” – це перш за все особистісний романтично-розповідний роздум про світ та людину. Додаткової цікавості набуває висвітлене питання ще й тому, що у книзі йдеться про наших сучасників, про тих, кого ми знаємо, чиї проповіді слухаємо, у кого просимо благословіння...
        Від Білоцерківської єпархії автора привітали голова адміністративного апарату священик Валерій Яблонський  та голова прес-служби Сергій Ващук.
        Працівники бібліотек Інна Кабула, Тетяна Ніконенко, Ніна Сорокун, Зоя Чутковська, Катерина Волинець та читачка ЦБ Вікторія Бондаренко поділилися  своїми враженнями про книгу та потішили присутніх читанням авторських оповідок.
        Олександра Виговського привітали коректор книги Ольга Данельська та художник-ілюстратор Данило Кузнєцов. Особливого шарму презентації надав виступ вокального ансамблю бібліотечних працівників “Калина”.
        Депутат міської ради Сергій Істомін висловив сподівання на подальші спільні проекти з Олександром Григоровичем, а начальник відділу культури та і туризму міської ради Петро Красножон зауважив, що книги О.Виговського – це віддзеркалення нашого життя. Автор подякував священнослужителям за співпрацю та подарував книгозбірням міста 50 примірників своєї книги. Усі бажаючи мали змогу поспілкуватися з літератором та отримати у подарунок книгу з автографом.
        Книжкова виставка “Прожити себе ще раз...”, оформлена працівниками ЦБ, дала змогу присутнім ознайомитися з творчим доробком Олександра Виговського.

  Тетяна Біла.
       Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше