• У його піснях – душа народу

        Пісня приходить до нас, спочатку з маминою колисковою, потім загадковою крилатою птахою пролітає над дитячими роками, освітлює юність і літню пору кожної людини. І чи є у світі людина байдужа до пісні чи музики? Мабуть, такої не знайдеться. Проте, не кожній пісні суджене довге життя. Одні забуваються, інші стають народними, навіть якщо у них є автор, настільки вони торкаються струн душі.
        У поетичному і композиторському доробку Анатолія Кульчицького зібрано понад 600 пісень. Яка б пісня не зазвучала – вона проситься залишитися у серці назавжди. Тематика різна: про отчий край – Білоцерківщину, береги Росі і первоцвіти парку “Олександрія”, про криницю дитинства і матір, рідну дорогу додому, про небо України і стольний град Київ, про журавлиний клич над Чуднівом і веселки над Миронівським краєм,  танго осіннього листя і жовтий вітер, про сльози радості і сліди коханої на снігу… Ой, не злічити всього, не злічити! І кожен рядок пісні чи поезії Анатолія Івановича – то клич душі, спроба донести свої ліричні чи патріотичні почуття до читачів. І автору це дуже добре вдається. Причому, його пісні знаходять відгук у серцях як дорослих, так і молоді. В них не тільки його душа, в них – душа народу. Ось чому кожна зустріч з відомим композитором і лауреатом багатьох державних літературних премій, громадським діячем Анатолієм Івановичем Кульчицьким завжди така бажана і цікава.
        Одна з таких зустрічей відбулася 22 квітня у бібліотеці №10 міської ЦБС. Книгозбірня всьоме проводить міськрайонний конкурс виконавців творів Анатолія Кульчицького під назвою “Клич душі”. Для кожного з його учасників і гостей, конкурс є справжнім святом.
        Змагалися таланти: уперто, натхненно, сміливо, бентежно. Перемоги на початку конкурсу побажала учасникам від імені дирекції Білоцерківської міської бібліотечної системи головний бібліотекар методвідділу Олександра Заворотня, до її слів приєдналися завідуюча бібліотекою Ганна Нагорна та голова журі Борис Кашкін, почесний професор Білоцерківського національного аграрного університету.
        Першими виступили наймолодші учасники, учні других-четвертих класів навчальних закладів міста. Читали поезії Анатолія Івановича, які були покладені на музику. Звичайно, декому з читців ще бракувало виразності, сміливості, але на те й конкурс, щоб виявити кращих. Переможцями у молодшій віковій категорії стали: Аліна Кудряшова (БЗШ №18) – перше місце, Артем Мариноха (БЗШ №15) – друге місце, Катерина Лукіянец (БЗШ №23) – третє місце.
        Надалі читацько-пісенне суперництво розгорнулося серед учасників вікової категорії учнів 5-8-х класів. З перших хвилин усіх підкорила співом восьмикласниця з села Матюші Богдана Харченко, яка акапельно виконала пісню Анатолія Кульчицького, поділивши третє місце з п`ятикласницею БНВО гімназія №1 Катериною Кшевінською, що читала вірш “Білоцерківщина – мій отчий край”. Друге місце журі одноголосно присудило п`ятикласнику БЗШ №18 Михайлу Міняйлу, вірш про квітень у його виконанні заграв справді по-весняному.
        Перших призерів також двоє: Святослав Петришин прочитав вірш про 72-у гвардійську механізовану бригаду, співставивши її історію із нинішніми воєнними діями на Донбасі, а п`ятикласниця з села Потіївка Діана Харитонкіна задушевно заспівала пісню “Вишенька”, та й сама дівчинка асоціювалася з тоненькою гнучкою вишенькою…
        Найскладніше, як і передбачали члени журі, було визначитися з переможцями старшої вікової категорії (старшокласники шкіл міста і району та студенти ДНЗ БПТУ ім. П.Поповича). І полилася пісня під акомпанемент баяна “Ой посіяла ружі” у виконанні Наталії Гриценко (с.Шкарівка) – друге місце. Також друге місце посіла десятикласниця Аліна Гурцкаія (БЗШ №5). Здавалося, що дівчина читає не голосом, а серцем. Іван Сторож з ДНЗ ПТУ ім. П.Поповича лише на якусь йоту бала поступився конкурсантці, тож став третім. Студенти вищезазначеного училища – Ігор Романенко та Мирослав Скиб`юк підготували композицію за творами Анатолія Івановича та вибороли перше місце.
        Найвищу нагороду – гран-прі конкурсу одноголосно було присуджено дуету Анна Маціпура, Тетяна Карпич (БСШ №9) за виконання пісні “До мене в гості юність завітала” у супроводі бандури.
        Усі конкурсанти отримали подарунки, а переможці були відзначені дипломами та призами.
        Свою особисту симпатію висловив сам іменинник конкурсу Анатолій Кульчицький. Михайлу Міняйлу поет подарував збірку пісень “Як вересень уже я золотий”, а Артем Мариноха, який разом з батьками переїхав до Білої Церкви з Донбасу отримав солодкий подарунок – коробку цукерок. Анатолій Іванович висловив вдячність усім учасникам за небайдужість до слова і пісні, за любов до прекрасного.
        Голова журі Борис Йосипович Кашкін побажав юнакам і дівчатам розвивати свій талант і перемагати у наступних конкурсах та висловив вдячність за організацію і проведення конкурсу працівникам бібліотеки.


  Тетяна Книш.


     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше