• “МИ БОГОМ ОБРАНИЙ НАРОД”

  Петро Іларіонович Розвозчик народився 13 серпня 1957 року в селі Вербовому Голованіського району Кіровоградської області в селянській родині. У 1974 році закінчив Голованіську середню школу №1, а у 1980 – став випускником українського відділення філологічного факультету Київського державного університету ім.Т. Г.Шевченка .Довгий час , з 1980 до 2000, працював у міських загальноосвітніх школах №4, №17 і №20. Нині є начальником відділу довузівської підготовки Білоцерківського інституту економіки та управління ВМУРоЛ “Україна”


  У 1997 році став переможцем Всеукраїнського конкурсу “Учитель року” та здобув членство у “Золотому фонді” м. Біла Церква. До Національної спілки письменників П.І.Розвозчика зарахували у 1998 році.

  Сьогодні автор збірок поезії “Коні волі”(19960, “На долонях подорожника”(1998),”Земля Світовида”(2004) та багатьох наукових та методичних статей. Його вірші неодноразово Публікувалися у колективному збірнику “Вітрила: молоді поети Київщини"(1993), місцевій та обласній пресі.

  У 2004 році за збірку поезій “Земля Світовида” П.І.Розвозчику присуджено міську літературно – мистецьку премію ім. Івана Нечуя –Левицького.

  Як часто у Ваших творах лунає тема України?

  У кожній написаній мною поезії я намагався говорити про рідний край.

  Обравши філософсько – історичний напрям змалювання України, я здебільшого звертаюся до її історичної долі, і міркую про майбутнє.

  Соборна Україна – це...

  Якщо ми говоримо про Соборну Україну, не можна торкатися лише територіального фактору, має бути присутньою духовна спорідненість українців .А свято 22 січня не повинно бути черговою датою у календарі державних свят. Багато розмов ведеться навколо бажання об`єднати Україну, але велика частка російськомовного населення не бажає ідентифікувати себе з Українською державою; має місце якесь відчуження від традицій, звичаїв і обрядів українського народу.

  Зважаючи на те, що за плечима 20 років викладацького досвіду української мови та літератури, чи намагалися Ви прищепити любов до України дітям?

  По – перше, викладаючи дітям, я завжди ставив перед собою високу мету. По – друге, вважаю свою професію покликанням, а тому прищеплювати любов до Батьківщини, до мови та традицій свого народу розцінюю як обов`язок. Мені вдавалося це завдяки силі власного прикладу. До проголошення незалежності України час від часу відчував деякі труднощі, але відтоді, як українізація стала частиною державної політики, стало набагато легше формувати національну самосвідомість.

  Яким Ви бачите майбутнє українського народу?

  Хотілося б, безперечно, вірити та сподіватися, що шлях, обраний українською політичною елітою – правильний. Адже майбутнє народу так чи інакше залежить від політичного, економічного та духовного рівня розвитку життя.

  Сьогодні більшість покладає надії на політичні сили , що під час останніх виборів пройшли до Верховної Ради.

  Вважаю, що лише сумлінна праця, бажання самоствердження як повноцінної держави –нації та реалізація програмних гасел дозволять побачити Україну такою, про яку мріє кожен із нас.

  Тема .- 2008 .- 31 января .-С.13.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше