• Мрії, втілені у казку

        Кожного року весною, коли пробуджується природа, дзвенять струмки, співають пташки, 2 квітня відзначаємо Міжнародний день дитячої книги. Саме у цей день 1805 року в Данії народився славетний дитячий казкар Ганс Крістіан Андерсен – чарівник, що вчив бачити навколо себе прекрасне, приймати і віддавати добро, радіти життю.
        Казки Андерсена чудові та неповторні. Бібліотекар філії №6 Людмила Романюк провела літературну подорож “Зустріч з казками Андерсена”, присвячену 210-й річниці від дня народження письменника для читачів-учнів 4-Б класу БЗШ №23 (класовод Ірина Пащенко). Діти поринули у світ дитинства письменника, щоб збагнути, звідки він черпав натхнення для своїх чудових казок. Відповідаючи на запитання вікторини “В країні доброго чарівника”, читачі мандрували з Дюймовочкою на листі латаття, проходили нелегкий шлях з Гердою, спостерігали за Каєм у палаці Снігової королеви та намагалися йому допомогти, жаліли Гидке каченя та відчували гордість за прекрасного Лебедя, раділи перемозі Стійкого олов`яного солдатика.
        Активними учасниками вікторини були Катя Курило, Назар Вітер, Аліна Демченко, які показали гарні знання творів улюбленого казкаря, за що отримали призи.
        Книжкова виставка “Казкарі, відомі всьому світу” ознайомила присутніх з книгами Ганса Крістіана Андерсена, Шарля Перо, Братів Грімм. Саме в творах цих авторів поєднується романтика і реалізм, фантазія, гумор і сатира.
        Твори Г.К Андерсена стали джерелом натхнення для багатьох митців ХХ століття. Серед них українські композитори С.Бедусенко (цикл п`єс для фортепіано за сюжетами казок Андерсена), О.Зуєв (мюзикл “Снігова королева”), Ж.Колодуб (“Пригоди дівчинки Веснянки” за казкою “Дюймовочка”, балет “Снігова королева”, альбом для фортепіано за однойменною казкою), Ю.Шамо (сюїта для фортепіано за мотивами казок Г.К.Андерсена). Діти прослухали уривок музичного запису до мюзиклу О.Зуєва “Снігова королева”.

  Надія Гаврилова, зав. філією №6.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше