• ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ ВУСТАМИ ПОЕЗІЇ

  Державне свято Соборності України цього року збіглося з міським поетичним фестивалем “Соборний дзвін”, котрий тривав упродовж кількох днів. Один з вечорів поезії проходив саме 22 січня, в День Соборності, у ПК “БілоцерківМаз”.


  Святково прибраний зал заповнили представники міської влади, громадських організацій, поети і просто пересічні любителі поетичного слова. Зі святом присутніх привітав міський голова В.Савчук. У короткому виступі він нагадав про важливість цього свята для кожного свідомого українця. Саме через Соборність , возз`єднання споконвічних земель нашої країни, і відбулися упродовж десятиріч важливі історичні події , котрі врешті - решт привели до незалежності держави. Міський голова вручив багатьом майстрам поетичного слова , представникам громадських організацій Почесні грамоти. А медаль “За заслуги” віддав у руки вдові відомого нашого земляка В.Марченка, котрий все своє життя присвятив захисту української мови. Не поминувши нагоди сказати тепле слово про оборонця українського слова , який, на жаль, не дожив до наших днів, В.Савчук сердечно наголосив, що якби у ті непрості радянські часи та було у нас більше таких патріотів, як В.Марченко, то Незалежність України було б здобуто набагато раніше.

  Далі святковий вечір проходив виключно у русі читців поезії В.Стуса з нагоди його посмертного ювілею.

  В ході святкового дійства з палким патріотичним , поетичним словом виступили перед присутніми голова Білоцерківського міськрайонного об`єднання ВУТ “ Просвіта” ім. Т.Г.Шевченка , лауреат літературно – мистецької премії ім. Нечуя – Левицького В.Іванців, член Національної спілки письменників України, лауреат багатьох літературно – мистецьких премій України А.Гудима, представники творчої інтелігенції.

  Під бурхливі оплески залу В.Іванців вручив юним читцям поезій В.Стуса, інших лауреатів – патріотів, які упродовж останніх років стали лауреатами багатьох мистецьких конкурсів, Грамоти та відзнаки.

  Не поминув увагою зал і гостей зі столиці. Зокрема , присутні щиро вітали класика української літератури , всім відомого майстра художнього слова М.Сома. Ветеран сучасного українського літературного слова у розмові з журналістами зворушливо сказав , що він рідко коли минає ось такі свята поезії. За свою 50 – річну літературну діяльність йому довелося провести та бути на мистецьких урочистостях близько 5 тисяч разів. Адже кожне подібне свято поезії відкриває чийсь талант, який згодом квітне буйним цвітом української мови.

  Урочистості державного свята , свята поезії завершилися виступами учасників художньої самодіяльності та майстрів сцени.

  Микола Висіцький.

  Гриф .- 2008 .-30 січня.- С.9.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше