• Сузір`я вічного й святого – дитяча книга на землі

        Війна на сході України вносить свої корективи у наше повсякденне життя. Ось і відкриття Тижня дитячого читання, яке зазвичай відбувається весело та сонячно цього року виявилося трохи незвичним.
        Рік 2015-й є Роком українського козацтва  та Роком 70-річчя Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками. Обидві ці теми дуже актуальні зараз, коли наша держава вкотре виборює свою незалежність.
        Хвилиною мовчання вшанували присутні пам`ять загиблих героїв.
        Ведуча, завідувачка методичним відділом  Тетяна Біла, зачитала уривок з роботи написаної і поданої читачем бібліотеки-філії  №9, учнем гімназії №1 Русланом Сєроусом на Всеукраїнський конкурс “Книга пам`яті мого роду”. Це лист до прадіда, в якому хлопець висловив свої почуття та надії про мир.
        Гостями заходу стали письменники-краяни Андрій Гудима та Анатолій Гай.
        Андрій Дмитрович поділився спогадами про своє дитинство у важкі воєнні часи, розповів історію створення поеми “Сльози і пам`яті печаль”, ознайомив читачів із повістю “Чорне сонце”.
        Завідувачка філією №3 Ксенія Гнуда прочитала  оповідання Анатолія Гая із збірки “Чорна рота”. 
        Анатолій Гай зазначив: “Важко писати про війну і про ту що не бачив, і про ту в якій брав участь…” Книга “Чорна рота” написана у 1995 році, але не втратила своєї актуальності так же як і “Тиша над полігоном” та нова “Іменна гільза”. Автор пригадав події Афганської війни, у яких брав участь, зупинився на творах афганської тематики та розповів, що зараз працює над новою книгою присвяченою героям-білоцерківцям, які виборють волю України на Сході.
        Інсценівка поеми Андрія Гудими  “Сльози і пам`яті печаль” вихованцями театральної студії “Пролог”  БНВО гімназія №1, під керівництвом Тетяни Яковенко схвилювала кожного, а гра юних акторів викликала сльози печалі на очах глядачів.
        Тетяна Біла презентувала присутнім книжкову виставку “Сузір`я вічного й святого – дитяча книга на землі” та наголосила на роль  книги у житті людини. Тетяна Григорівна закликала читачів долучитися до Всеукраїнської акції зі збору книжок для дітей, які залишилися у зоні проведення АТО і принести прочитані книги до своїх книгозбірень.

                                                                                                Олена Бульда.  Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше