• Восьме диво світу

        Напередодні Всеукраїнського тижня дитячого читання працівники центральної міської бібліотеки провели для старшокласників БСШ  №9 бібліотечний урок “Від папіруса до книги”, метою якого було ознайомлення учнів з історією виникнення книги та розвитку бібліотек.
        Головний бібліотекар Любов Вилегжаніна  провела екскурс в історію книги,  розповіла про виникнення писемності, розвиток книгодрукування в Європі і Україні, найбільш відомі древні та найсучасніші бібліотеки світу. Діти уважно слухали розповідь про  знаки і букви з каміння, записи на глиняних дощечках, папірусі,  воску, пергаменті, бересті, папері.
        Читачів зацікавила історія Олександрійської бібліотеки, що проіснувала тисячоліття і яку Бернард Шоу назвав “пам`яттю людства”. Захоплено слухали і про першу українську бібліотеку, засновану в  1037 році Ярославом Мудрим у Софіївському соборі. Та найбільше вразила учнів розповідь про бібліотеку Майдану, яка була створена волонтерами за лічені дні у січні 2014 року в Українському домі під час Революції гідності. В ті буремні дні вона стала прихистком і духовно-інтелектуальним центром для борців за свободу  нашої держави. Сьогодні книги з цієї бібліотеки надихають наших воїнів-героїв на Сході України.

        Бібліотекарі БСШ №12 Світлана Мозгова і Надія Швець підготували  поетичну композицію “Книга – вічне джерело”. Діти натхненно декламували вірші Тараса Шевченка, Івана Франка, Дмитра Павличка, Миколи Старовойта  про книгу, активно відповіли на запитання  вікторини  та ознайомилися з літературою, представленою на книжковій виставці “Восьме диво світу”.
        Тримаючи в руках книги, учні зізналися, що читати книги набагато приємніше, чим сидіти за комп`ютером. На їхню думку книгам притаманне безсмертя і ніякі новітні технології не витіснять книгу з нашого життя.

           Любов Собчук.
     
       Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше