•       12 березня. Крокую вулицею Богдана Хмельницького… як раптом мене ледь не збивають з ніг дітки років трьох-чотирьох, мабуть вихованці дитячого садочка, які кудись поспішають зі своїми вихователями.  Спостерігаючи за цією метушливою юрбою, йду слідом. Цікавість бере верх. Порівнявшись з будівлею – пам`яткою архітектури ХIX століття, малеча зупиняється, обіцяє вихователям поводити себе добре і заходить всередину. Я піднімаю голову і бачу вивіску “Бібліотека для дітей”. Як же давно я не була у дитячій бібліотеці! Відкриваю двері і поринаю у світ дитинства, щирих усмішок, мудрих книгоберегинь…
        Тут сьогодні День відкритих дверей. Повсюди біля стелажів абонементу, в читальній залі та Інтернет-центрі дітвора різного віку. Ось вже знайомі мені дошкільнята вперше завітали до бібліотеки на екскурсію: роздивилися книжечки і полистали журнальчики, подивилися мультфільми про весну, дізналися, що у сучасній бібліотеці можна навіть покричати і поспівати, що вони одразу ж і зробили.

         Зразу ж за ними завітали до Інтернет-центру (що діє при бібліотеці) на інформину  “Інтернет-загрози  для  дітей” учні 9-В класу БСШ № 1. Як виявилось, учні цієї школи часті гості Інтернет-центру, адже тільки тут безкоштовний Інтернет, зона Wi-Fi та кваліфіковані співробітники, які завжди допоможуть і при потребі навчать комп`ютерних премудростей. Я замислилась над тим, як же змінились бібліотеки за останні роки: комп`ютери, Інтернет, Wi-Fi, відеопроектори, мультики, відеопрезентації власного виробництва і гамір замість звичної тиші.
        Неочікувано мої роздуми перериває дзвінке “Добрий день!”. Це у гості до улюбленої книгозбірні завітали вихованці  ЦСПРД “Злагода”. “Що ж вони робили?” – запитаєте ви. Мультфільм за твором Тараса Шевченка “Садок вишневий коло хати” подивились, “Кобзар для дітей” перелистали, калину для воїнів АТО пальчиками намалювали.
        Покидати це затишне місце не хотілося зовсім. Я стояла на порозі і дивилась як дев`ятикласники разом з бібліотекарями готувались до флешмобу і блискуче реалізували свій задум, залучивши до нього присутніх у бібліотеці читачів.
        Не зчулася, коли й пролетіло дві години у цій царині книг і дитячого сміху, доброго і мудрого слова бібліотекарів Майї Тарасенко, Олени Крищенко, Лариси Кузьмінської, Юлії Волошиної, Валентини Ткачук та завідуючої бібліотекою Валентини Шлапацької, які з любов`ю зустрічають своїх відвідувачів. Від них і сама наситилась позитивними емоціями та гарними враженнями на кілька місяців уперед, згадала своє дитинство і пораділа за підростаюче покоління,  яке має змогу отримувати знання граючись і відпочиваючи душею у бібліотеці.
        Наснаги вам, бібліотекарі!

                                                               Софія Нормировська.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше