• Безсмертне слово Кобзаря

        “Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!” – ці слова з віршу “Кавказ” Тараса Григоровича Шевченка звучали на Майдані із вуст Сергія Нігояна та інших патріотів, сьогодні звучать на Донбасі, звучали і на міському конкурсі читців-декламаторів, який вже 26 рік поспіль проводить центральна міська бібліотека.
        На відміну від попередніх конкурсів цього разу атмосфера була  більш патріотична. 40 учасників натхненно читали уривки з поем “Кавказ”, “Великий льох”, “Іван Підкова”, “Холодний яр”,  “І мертвим, і живим...”, “Гайдамаки”. Вперше за багато років на конкурсі прозвучав вірш “У тієї Катерини” у виконанні учня економіко-правового ліцею Максима Опанасюка.    Одностайним рішенням журі переможницею конкурсу визнана учениця БЗШ №15 Діана Ляшенко, яка зачарувала всіх  декламуванням уривку із поеми “Відьма”.
        Серед старшокласників І місце вибороли: Вероніка Швед (БСШ №12) і Марина Кисла (гімназія №1). ІІ місце посіли Барсток Олександра (БЗШ №18), Максим Опанасюк (економіко-правовий ліцей) і Світлана Голоско (гімназія №2). ІІІ – розділили Валерія Ніколаєнко (БЗШ №5), Ольга Любічева (БЗШ №20) і Марина Шевченко (економіко-правовий ліцей).
        П’ятикласник  БЗШ №18 Михайло Міняйло став переможцем серед учнів молодших класів. Його літературна композиція “Розмова з Тарасом” глибоко запала в душу  членам журі на чолі з журналістом, громадським діячем, головою ВМГО “Молода просвіта” Костянтином Климчуком і всім учасникам.
        Кращим серед студентів визнано  Кирила Гайдаєнка із гуманітарно-педагогічного коледжу, він заслужено посів І місце, ІІ – Вікторія Скиба (гуманітарно-педагогічний коледж) і Мирослав Скибюк (ДНЗ БПТУ ім. П.Р. Поповича). А Ірина Лендрик (ТЕК БНАУ) виборола ІІІ місце. Всі переможці нагороджені дипломами і подарунками, які люб’язно надали спонсори: міська централізована бібліотечна система, письменник і голова обласного відділення Національної спілки письменників України Анатолій  Гай,  міський осередок ВМГО “Молода Просвіта”, благодійний фонд “Час змін” та міськрайонне об’єднання ВУТ “Просвіта”   ім. Т.Г. Шевченка.
        Футболку із портретом Івана Мазепи отримав Ігор Романенко за літературну композицію на власні вірші про Шевченка.
        Спеціальні призи були також вручені Аліні Липовенко і Наталії Рутківській (БЗШ №7), Анастасії Шевченко і Аліні Селівановій із першої гімназії.
        За час проведення конкурсу було пожертвувано 246 гривень  нашим воїнам-героям.

              Людмила Чупак, зав. ЦБ.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше