• “ТЕБЕ, КОХАНА УКРАЇНО, ТЕБЕ ДО СЕРЦЯ В ПІСНІ ПРИГОРНУ”...

  Анатолій Іванович Кульчицький народився 2 травня 1938 року у м. Миронівка Київської області. Освіту здобував поступово, вступивши спочатку до Київського технікуму підготовки культурно – освітніх працівників, а після до Київського Національного Університету ім. Т.Г.Шевченка.


  За своє життя працював у закладах культури, обіймаючи різні посади. Понад десять років письменник очолював Білоцерківське об`єднання літератури та мистецтва.

  Сьогодні автор пісенних збірок “Освідчення”(1995), “Клич душі”(1996), “Тебе, кохана Україно, до серця в пісні пригорну”(2002),”Біла Церква в піснях Анатолія Кульчицького”(2003), “Білоцерківщина – мій отчий край”, “Як вересень, уже я золотий”,”Чарівний Вишгород завжди”(2004),”Дарую серце Білій Церкві”(2005), та 6 вокальних циклів: “Дивніше з див” на вірші Б.Олійника, “Дарую серце Білій Церкві”,”Свіча любові і добра” на вірші П.Ральченка – голова відділення Українського фонду культури, відповідальний секретар Київського обласного творчого об`єднання “Культура”, член Національної музичної спілки України. Від самого початку заснування (з 1993) очолює комісію з присудження молодіжної літературно –мистецької премії імені Миколи Вінграновського. Обирався членом міськвиконкому; має п`ять медалей; за творчу і громадську діяльність відзначений Грамотою Верховної Ради України.

  Лауреат Міжнародної премії імені В.Винниченка та літературно – мистецької премії ім.І Нечуя – Левицького.

  - Анатолію Івановичу, наскільки тема України є актуальною у вашій творчості?
  - ” Україно моя, мого світу віконце”...Мені, як і багатьом, хто вважає себе сином України,оспівування держави у своїй творчості є близьким.Зважаючи на те, що я лірик, Батьківщині я присвятив близько півсотні пісень, але не зупиняюся на цьому, тому й готуюся до видання нової збірки “Пісні як люди: мріють і живуть”, перший розділ якої буде, безумовно присвячений Україні.
  - А визначити національну ідею України змогли б?
  - Ми в Україні хворі Україною, на Україні в пошуках її”.
  - Які історичні епізоди Вам доводилося описувати у своїх працях?
  - В мене є “Дума про Україну”,в якій я виклав події історичного розвитку Батьківщини.
  - А що особисто для Вас означає Соборна Україна?
  - Соборна Україна – це держава майбутнього , де еліта, яка знаходиться при владі , проводить виважену політику, забезпечуючи захист населення.
  - Анатолію Івановичу, наостаток, скажіть, будь ласка, чи всі, хто пише про Україну, є патріотами?
  - Безумовно, ні.Навіть серед білоцерківських письменників є ті, хто хоч і оспівує її в своїх творах, але зневажливо ставиться до надбання українського народу. Але я впевнений у тому, що у серцях більшості живе надія, і нам слід плідно працювати та цінувати те, що маємо. Ми забуваємо, що, аби побудувати Соборну Україну, варто почати з себе.

  Тема .- 2008 .-31 .- января .-С.12  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше