• “А пісня довша за життя…”

        “…справжня красуня! Невеличка на зріст, струнка, як струна, з привітним виразом ласкавого, смаглявого личка. Карі очі, густі брови, довгі вії. А ще – чорне волосся, заплетене в довгу косу, майже до колін”. Саме так описують легендарну народну співачку та автора чудових пісень Марусю Чурай дослідники її творчості.  Колектив філіалу №10 провів вечір “А пісня довша за життя…”, присвячений 390-річчю від дня народження легендарної Чураївни.
        Наші читачі та члени клубів “Чарівна мить” і “Журавка” Академії пенсіонерів дізналися про життя славетної полтавчанки і мали змогу  послухати красиві  і рідні до болю пісні Марусі Чурай  “Засвіт встали козаченьки”, “Ой не ходи, Грицю”, “Ой у полі вітер віє”, “Їхав козак на війноньку”, “Віють вітри, віють буйні”, які мали і мають велику силу.
        “Ця дівчина не просто так, Маруся,
        Це – голос наш. Це – пісня. Це –душа”.
        Майже чотири століття тому забриніло-зазвучало пісенне слово молодої українки тугою за утраченим коханням, любов`ю до рідної  землі. І були ці пісні настільки талановиті і щирі, що дожили до наших днів і продовжують жити. Їх співають. Вони безсмертні і живлющі для народу.
        “Минають ночі думами, півснами,
        І я минаю… і минають дні...
        Вона мовчить і думає піснями,
        І не минають лиш її пісні”     (Ліна Костенко).

  Ганна Нагорна, зав. філіалом №10.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше