• Дзвенить струмочком рідна мова

        Вихованню мовної культури та культури спілкування читачів-дітей був присвячений  мовний турнір “Без мови немає народу, як сонця нема без тепла”, проведений 26 лютого у Центральній бібліотеці для дітей.
        Захід розпочали бібліотекарі Марія Джура та Галина Бондар  розповіддю про багатство, красу та мелодійність української мови – мови, якою ми розмовляємо й думаємо, без якої не мислимо своє існування.
        Змагання двох команд, які боролися за звання “Мовні Всезнайки” проходили під гаслом “Грай – розуму добавляй”. Мовний бій розгорнувся між дівочою командою “Перлина” та хлопчачою – “Козаки”. Турнір проходив у декілька етапів: він включав у себе мовну розминку, загадкове перетворення, ланцюжок ввічливих слів, фразеологічну показуху. Обидві команди шестикласників БЗШ №11 завзято брали участь в конкурсах “Не заблукай до старості у суржиковому лісі”, “Українська філологіня – справжня господиня”, “Хто загадку відгадає, логіку той гарну має”, виконували різноманітні завдання: розгадували лінгвістичні шаради, доповнювали прислів`я та приказки, підбирали епітети, якими можна охарактеризувати нашу мову, заміняли слова іншомовного походження українськими, пояснювали значення фразеологізмів. Особливо дітей захопив ілюзіон мовної словесності “Мова – диво-інструмент”, під час якого вони старанно складали алфавітні пазли, а потім за останніми буквами відкрили для себе прислів`я: “Абетка до мудрості дорога” та “Вперта праця все переможе”. Змагання команд закінчилося з однаковим рахунком – перемогла дружба!
        Музично-поетична композиція “Дует музики та слова” у виконанні  квінтету читачів бібліотеки і наших партнерів з дитячої музичної школи №3 – викладача Сергія Яременка і його юного вихованця – вокаліста  Дмитра Гнатюка стала подарунком учасникам турніру та дала змогу сповна насолодитися красою української поезії та пісні.
       Шестикласники були дуже задоволені, адже у результаті проведення турніру вони продемонстрували свої знання, ознайомилися із новими надходженнями галузевої літератури, отримали практику злагодженої роботи в команді і вкотре підтвердили думку, що українці – це дійсно розумна нація. Тому після свята усміхнені, розпашілі та щасливі прощалися неохоче, а бібліотекарі запрошували приходити до книгозбірні у будь-який зручний для них час.

                                        Світлана Шалагіна, зав. сектором ЦДБ.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше