• През мову маємо ми право

        Мово! Пресвятая Богородице мого народу! З чорнозему, любистку, м`яти, рясту, євшан-зілля, з роси, з дніпровської води, від зорі і місяця народна.
        Мово! Мудра Берегине, що не давала погаснути земному вогнищу роду нашого і тримає народ на небесному Олімпі волелюбності, слави і гордого духу.

  През слово маємо ми право!
  Й цього у нас ніхто не відбере,
  Допоки в тілі пульс життя не вмре,
  Ми берегтимо предків славу!
        Цими словами із вірша Тетяни-Таїни Братченко розпочалася презентація антології “През мову маємо ми право”. На зустріч з членом Спілки письменників України, відомим письменником, редактором, перекладачем, упорядником, головою Білоцерківського міськрайонного об`єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т.Г.Шевченка Володимиром Іванцівим в бібліотеку-філіал №9 завітали учні десятого класу та завуч колегіуму Людмила Дудка. Завідуюча бібліотекою Катерина Волинець ознайомила колегіантів з творами  авторів цієї збірки: Т.Братченко, В.Грабовського,  А.Гудими, В.Гутник, В.Дідківського, А.Дядюна, В.Іванціва, Г.Калюжної, В.Міняйла, К.Мордатенка, В.Нікіфорова, Т.Мовчан-Нікітіної, Н.Опанасенко, О.Орача, П.Ральченка, П.Розвозчика, Г.Сержаделиева-Шапиро,  А.Третяк.
        Бібліотекар Світлана Могорит підготувала слайд-огляд  життя і творчості Володимира Іванціва.
        Володимир Опанасович розповів присутнім про історичні передумови відродження української мови, про вибуховий характер мовного питання в східних областях нашої країни, а також важливість формування свідомого патріотизму й активної позиції в питаннях національно-мовного буття. Крім того, автор-упорядник антології зупинився на деяких моментах підготовки і видання книги, прочитав присутнім свої вірші, які увійшли в книгу, а також нові, написані про сьогоднішні події в Україні.
  Прийшов я з добрим словом, до людей
  і добре знав: те слово не дешеве,
  при людях видобув його з грудей
  і простягнув – приміряйте до себе!

   Тетяна Сулейманова,  бібліотекар філіалу №9.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше